شنبه, 18 آذر 1402 - Saturday, 09 December 2023
کد خبـر : 1012
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۰۸ آذر ۱۳۹۶ ۱۷:۱۵
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

کاش روسری سر کردن مرد تایلندی در ایران دروغ باشد+عکس

کاش روسری سر کردن مرد تایلندی در ایران دروغ باشد+عکس

آوای پارسیان هنوز نمی‌دانم روسری سر کردن مربی مرد تیم ملی تایلند در مسابقات کبدی گرگان، واقعی است یا نه. بیشتر شبیه یک طنز است. از آن طنزهایی که در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌چرخد.

امیدوارم طنز باشد. امیدوارم برخلاف نظر خبرنگاران حاضر در محل مسابقات که این عکس را مخابره کردند و نوشتند مرد تایلندی برای حضور در مسابقات مجبور به سر کردن روسری شده است، این خبر یک دروغ باشد. مانند دروغ سیزده باشد مانند دروغ  اول آوریل.

اما اگر راست باشد باید لبخند تلخی تحویل هم بدهیم و از خود بپرسیم این تصمیمات واقعا در ایران و توسط برخی مسئولین ما گرفته می‌شود؟

بعد از دیدن این صحنه که یکی از عجیب ترین عکس‌های ورزشی تاریخ ایران است، چند نکته ساده در ذهن ایجاد می‌شود.کاش روسری سر کردن مرد تایلندی در ایران دروغ باشد

اول: حضور مردان در کنار ورزشکاران زن در اکثر کشورهای جهان بدون ایراد است. بسیاری از کشورهای جهان برای ورزشکاران زن خود از مربی مرد استفاده می‌کنند. در کشور ما اما حضور مردان با هر عنوانی در ورزشگاه‌هایی که زنان در آن در حال ورزش هستند ممنوع است. با توجه به این مسئله نمی‌دانم چه اصراری به برگزاری مسابقات زنان آنهم در سطح جهانی داریم.

وقتی نمی‌توانیم بین قوانین خود و دیگر کشورها هماهنگی ایجاد کنیم بهتر است مسابقات زنان را در ایران برگزار نکنیم تا دچار تصمیمات مسخره نشویم.

دوم: آیا با یک روسری تمام مشکلات قانونی و شرعی حل می‌شود؟ الان مربی مرد تایلندی با یک روسری به تمام شرکت کنندگان محرم شد؟ یعنی می‌شود زین پس مردان ایرانی هم با سرکردن یک روسری در مسابقات زنان حضور پیدا کنند؟ یا از آن سو زنان می‌توانند با برداشتن روسری در ورزشگاه به تماشای فوتبال مردان بنشینند؟

سوم: اگر این تصمیم ما بر اساس قانون و شرع است که مرد تایلندی نباید اجازه حضور در مسابقات را پیدا می‌کرد. مرد در هر حالتی مرد است چه با روسری چه بی روسری. الان در این مسابقات قانون رسمی کشور زیر پا گذاشته شده است.

چهارم: این تصمیم نشان می‌دهد در ایران چقدر راحت می‌شود قانون را دور زد.  مسئولان مسابقات ناگهان یک مرد را در سالن مشاهده کردند. احتمالا فریادی زدند و جلوی حضور او را گرفتند. بعد با خود فکر کردند چه کنیم؟ به نظر خود به راه حل مناسبی رسیدند. روسری سرش می‌کنیم. احسنتی به یکدیگر گفتند و فکر طلایی خود را عملیاتی کردند.

همچنان دوست دارم این خبر دروغ باشد. واقعا اگر این خبر در جهان پخش شود، جهانیان چه فکری درباره ایران می‌کنند؟ در ایران مردها هم باید حجاب داشته باشند.

سال‌هاست بسیاری از عقلای کشور در حال نشان دادن یک چهره مهربان از ایران به جهان هستند و تلاش می‌کنند پای گردشگران خارجی را به ایران باز کنند. آنوقت یک تصمیم مانند با حجاب کردن مرد تایلندی در گرگان می‌تواند تمام این زحمت‌ها را نقش بر آب کند.

کاش این خبر دروغ باشد.

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه