پنج شنبه, 10 آذر 1401 - Thursday, 01 December 2022
کد خبـر : 1019
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۰۸ آذر ۱۳۹۶ ۱۷:۳۳
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

مجوز راه اندازی پنج سازمان مردم نهاد در تنگستان صادر شد

مجوز راه اندازی پنج سازمان مردم نهاد در تنگستان صادر شد

آوای پارسیان معاون فرماندار تنگستان استان بوشهر گفت: امسال مجوز راه اندازی پنج سازمان مردم نهاد (سمن) در این شهرستان صادر شد.

به گزارش«آوای پارسیان» به نقل از ایرنا؛ احمد دشتی روز چهارشنبه در نشست هیات نظارت بر سازمان‌های مردم نهاد افزود: توسعه و تقویت سازمان‌های مردم‌نهاد از شعارهای محوری دولت تدبیر و امید است که در این ارتباط تلاش شده سمن‌ها را در حوزه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی، محیط ‌زیست، گردشگری، بانوان، ورزشی و غیره درشهرستان حمایت و فعال شوند.

وی با اشاره به صدور مجوز راه اندازی یک سمن در زمینه محیط زیست در تنگستان بیان کرد: تاکنون پنج مجوز راه اندازی سازمان مردم نهاد در شهرستان صادر شده و 13 درخواست نیز در دست بررسی و اقدام است که پس از تکمیل پرونده و گرفتن استعلام های لازم، مجوز فعالیت آنها صادر می شود.

دشتی بیان کرد: اکنون فرآیند پاسخ به استعلام‌های سازمان‌های مردم‌نهاد با همکاری نهادهای اطلاعاتی و انتظامی تسریع شده است.

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری تنگستان با تاکید بر حمایت از سازمان‌های مردم ‌نهاد گفت: در شهرستان به افزایش کمی سمن اکتفا نشده و با تاکیدهای فرماندار، به دنبال این مهم هستیم که تشکل‌های مردمی نقش اساسی در توسعه شهرستان ایفا کند.

دشتی گفت: توصیه و تاکید نماینده عالی دولت در این شهرستان به عنوان رئیس این هیات علاوه بر افزایش کمی این سمن‌ها، حمایت، افزایش و توانمندی و تاثیرگذاری این سازمان‌ها در توسعه شهرستان بویژه در حوزه‌های محیط زیست گردشگری و غیره است.
و

ی بیان کرد: سازمان‌های مردم نهاد می‌توانند ایده‌ها، پیشنهاد و راهکارها را در حوزه تخصصی خود در قالب طرح به ادارات دولتی ارائه کند.

دشتی افزود: در این ارتباط تمامی ادارات و نهادهای شهرستان باید نسبت به ترغیب و تشویق علاقه‌مندان به حوزه‌های مختلف به منظور تشکیل و تاسیس سمن‌ها تلاش کنند.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 1
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه