یکشنبه, 12 آذر 1402 - Sunday, 03 December 2023
کد خبـر : 1041
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۰۹ آذر ۱۳۹۶ ۱۸:۰۴
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

خانه امن زنان در بوشهر راه‌اندازی می‌شود

خانه امن زنان در بوشهر راه‌اندازی می‌شود

آوای پارسیان براساس آمارهای موجود 66درصد زنان در جامعه به شکل‌های مختلف خشونت را تجربه کرده اند که از خشونت کلامی، روانی، فرهنگی، بی توجهی تا فیزیکی را در بر می گیرد.

مدیرکل بهزیستی استان بوشهر با بیان اینکه برای کاهش خشونت علیه زنان نیازمند آموزش و افزایش توانمندی زنان در محیط اجتماعی هستیم گفت:خانه امن برای زنان خشونت دیده در بوشهر راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش«آوای پارسیان»؛ علی پولادی ریشهری در نشستی خبری با موضوع برگزاری همایش ملی حمایت‌های روانی اجتماعی از زنان تصریح کرد: براساس آمارهای موجود 66درصد زنان در جامعه به شکل‌های مختلف خشونت را تجربه کرده اند که از خشونت کلامی، روانی، فرهنگی، بی توجهی تا فیزیکی را در بر می گیرد.پولادی ریشهری با بیان اینکه کاهش خشونت مستلزم نهادینه کردن آگاهی‌های اجتماعی و خانوادگی است، درباره وضعیت آماری استان بوشهر تنها گفت: بر اساس بررسی‌های انجام شده خشونت روانی و کلامی علیه زنان در استان بوشهر محدود است. مدیرکل بهزیستی استان از فعالیت  33 مرکز مشاوره فعال در استان خبر داد و افزود: این مراکز تاکنون به 15 هزار و 676 نفر آموزش‌های مختلف خانواده ارائه  کرده است.http://img8.irna.ir/1396/13960515/82622272/82622272-71788433.jpg

پولادی ریشهری با اشاره به ایجاد خانه امن ویژه زنان آسیب دیده از خشونت بوشهر در آینده نزدیک گفت: مشکلی که درباره آسیب‌های اجتماعی زنان وجود دارد این است که نسبت به مردان، خانواده‌ها پذیرش کمتری نسبت به این افراد دارند.

وی ادامه داد: هیچكس به این مرکز نمی‌آید مگر این كه ظرف 24 ساعت حكم قاضی را درباره او بگیریم و هیچكس از مركز ما بیرون نمی‌رود مگر به حكم قاضی؛ به عبارتی اقدامات در این مرکز براساس قوانین است. همچنین فرزندان آنها نیز شامل دخترانی که ازدواج نکرده و پسران زیر 18 سال می توانند همراه مادر پذیرش شوند.

مدیرکل بهزیستی خاطرنشان کرد: زنان صدمه دیده از خشونت بین 21 روز تا شش ماه در خانه امن اسکان داده می‌شوند و با حضور تیم‌های تخصصی خدمات و حمایت‌های اجتماعی، حقوقی، روانشناسی و ... به آنها ارائه می‌شود.

 

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه