یکشنبه, 12 آذر 1402 - Sunday, 03 December 2023
کد خبـر : 1055
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۰۹ آذر ۱۳۹۶ ۱۸:۴۱
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

آغاز برداشت ماهی در قفس در سد رئیسعلی دلواری دشتستان+تصاویر

آغاز برداشت ماهی در قفس در سد رئیسعلی دلواری دشتستان+تصاویر

آوای پارسیان مدیرکل شیلات استان بوشهر با اشاره به تولید شش‌هزار تن ماهی در پرورش ماهی در قفس سد رئیسعلی دلواری دشتستان گفت:در اجرای این طرح برداشت نخستین ماهی‌های پرورشی آن به وزن ۵۰۰ تا ۸۰۰ گرم آغاز شد.

به گزارش«آوای پارسیان» به نقل از تسنیم؛ برداشت ماهی در اجرای طرح پرورش ماهی در قفس در دریاچه سد رئیسعلی دلواری دشتستان ظهر امروز آغاز شد.ماهی در قفسمدیرکل شیلات استان بوشهر در آغاز برداشت ماهی در قفس در سد رئیسعلی دلواری با بیان اینکه  اکنون در 12 قفس پرورش ماهی در این طرح اجرا شده اظهار داشت: در پروش ماهی در قفس این سد بچه ماهی سوف دریایی یا سیباس آسیایی ذخیره شده است.

عباسعلی زنده بودی با اشاره به ویژگی‌های پرورش ماهی در قفس در سد رئیسعلی دلواری بیان کرد: در این طرح شش قفس 12 در 12 متری برای نگهداری بچه ماهی‌ها و 12 قفس 20 در 20 متر برای پرورش آنها در نظر گرفته شده است.

وی، با بیان اینکه طرح پرورش ماهی در قفس در دریاچه سد رئیسعلی دلواری توان تولید شش‌هزار تن ماهی در سال دارد خاطر نشان کرد: این طرح  ظرفیت پرورش 25 میلیون قطعه بچه ماهی و تولید شش هزار تن ماهی در سال دارد  که امروز  برداشت 50 تن آن آغاز شده است.

مدیرکل شیلات استان بوشهر از سرمایه‌گذاری 966  میلیارد ریالی اجرای طرح پرورش ماهی در قفس در سد رئیسعلی دلواری خبرداد و افزود:  از این میزان سرمایه‌گذاری 665 میلیارد ریال آن  از محل صندوق توسعه ملی به صورت تسهیلات بانکی تامین شده است.

زنده‌بودی با اشاره به ظرفیت اشتغال این پروژه بیان کرد: طرح پرورش ماهی در قفس در دریاچه سد رئیسعلی دلواری برای 186 نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد کرده است.وی با بیان اینکه ماهی‌ها پس از چهار ماه  پرورش به مرحله برداشت رسیدند تصریح کرد:پروژه پرورش ماهی در قفس در سد رئیسعلی دلواری دارای سه بخش تکثیر بچه ماهی، پرورش آنها در قفس در دریاچه سد رئیسعلی دلواری و فرآوری و بسته بندی آن است.مجری این طرح نیز با اشاره به اینکه طرح پرورش ماهی در قفس در دریاچه سد رئیسعلی دلواری به مرحله برداشت رسیده است افزود: برای پرورش ماهی در قفس 10 هکتاراز دریاچه سد رئیسعلی دلواری در اختیار گروه صنعتی پلیمر قرار گرفته که  ظرفیت تولید و پرورش سالانه 6 هزار تن ماهی دارد.

عبدالزهراء وطن‌دوست با بیان اینکه پرورش ماهی در قفس در دریاچه سد رئیسعلی دلواری در منطقه شبانکاره دشتستان اجرا شده است، خاطرنشان کرد: در اجرای کامل این طرح پیش‌بینی می‌شود 500 شغل مستقیم ایجاد شود که ضمن این رونق به منطقه دشتستان و شبانکاره زمینه اشتغال جوانان را فراهم می‌کند.

وی بیان کرد: در اجرای این طرح برداشت نخستین ماهی‌های پرورشی آن به وزن 500 تا 800 گرم  آغاز شده است.

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه