شنبه, 18 آذر 1402 - Saturday, 09 December 2023
کد خبـر : 1079
تاریخ انتشار: شنبه, ۱۱ آذر ۱۳۹۶ ۰۹:۳۶
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

خودداری دولتی ها از شکایت رسانه‌ها/ اختصاص زمین برای احداث خانه مطبوعات

خودداری دولتی ها از شکایت رسانه‌ها/ اختصاص زمین برای احداث خانه مطبوعات

آوای پارسیان وی، با بیان اینکه رویه عدم شکایت از رسانه‌ها ادامه می‌یابد تاکید کرد: از نقد و انتقادات منصفانه استقبال می‌شود و انتظار می‌رود نوشته‌ها و مطالب، آلوده به مسائل شخصی و فردی نشود تا قداست قلم حفظ شود.

آوای پارسیان: استاندار بوشهر گفت:از نقد و انتقادات منصفانه اصحاب رسانه استقبال می‌شود و انتظار می‌رود نوشته‌ها و مطالب، آلوده به مسائل شخصی و فردی نشود تا قداست قلم حفظ شود.

به گزارش «آوای پارسیان»؛ عبدالکریم گراوند در نشست با اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات استان بوشهر بر ضرورت  تعامل و همکاری مسئولان استان با اصحاب رسانه تاکید کرد و اظهار داشت: بخشی از این ارتباط به همکاری رسانه و بخشی هم به مسئولان بر می‌گردد.

استاندار بوشهر با تاکید بر توجه به قانون‌مداری در همه سطوح جامعه بیان کرد: قانون‌مداری سرلوحه تمام برنامه‌ها و فعالیت‌ها  است و اساسی‌ترین مطلب که در اولویت برنامه‌ها قرار دارد عملیاتی شدن اقتصادی مقاومتی و توسعه زیرساخت‌های آن در استان بوشهر است.

استاندار بوشهر با بیان اینکه از همکاری اصحاب رسانه استقبال می‌‌شود افزود: در حوزه‌های کارشناسی اگر اصحاب رسانه نظراتی ارائه دهند استقبال می‌شود و مورد توجه قرار می‌گیرد.

وی، با بیان اینکه رویه عدم شکایت از رسانه‌ها ادامه می‌یابد تاکید کرد: از نقد و انتقادات منصفانه استقبال می‌شود و انتظار می‌رود نوشته‌ها و مطالب، آلوده به مسائل شخصی و فردی نشود تا قداست قلم حفظ شود.

گراوند، اصحاب رسانه را چشم بینای جامعه دانست و تصریح کرد: مطبوعات ضمن اینکه چشم بینای جامعه هستند از انحرافات جلوگیری می‌کنند و اصحاب رسانه و مطبوعات می‌توانند آمر به معروف و ناهی از منکر باشند.

استاندار بوشهر با تاکید بر استمرار نشست با اصحاب رسانه استان تصریح کرد: نشست‌های فصلی با اصحاب رسانه در دستور کار خانه مطبوعات و روابط عمومی قرار گیرد.

نگرانی از خاموشی چراغ نشریات مکتوب در بوشهر

رئیس خانه مطبوعات استان بوشهر نیز با بیان اینکه خانه مطبوعات تشکل صنفی و فرهنگی است اظهار داشت: خانه مطبوعات از معتبرترین تشکل‌های صنفی محسوب می‌شود.

مازیار هوشمند، مأموریت خانه مطبوعات را ارتقاء کمی و کیفی رسانه‌های محلی دانست و تصریح کرد: این خانه متشکل از قشرهای مختلف خبری استان بوشهر از جمله روزنامه‌ها هفته نامه‌ها، مدیران مسئول و خبرگزاری‌ها است که مأموریت خانه مطبوعات ارتقاء کمی و کیفی رسانه‌های محلی  است.

رئیس خانه مطبوعات استان بوشهر با اشاره به اینکه برخی مجوز رسانه‌های استان بوشهر لغو شد خاطر کرد: در استان بوشهر برای 110 رسانه مجوز صادر شده بود که بنا به برخی مشکلات برخی مجوزها لغو شد که مشکلات مالی از مهم‌ترین  عامل لغو این مجوزها  بوده است.

هوشمند با بیان اینکه 20 نشریه استان بوشهر لغو مجوز شده است  تصریح کرد: 20 نشریه استان بوشهر لغو مجوز شده که زیبنده این استان نیست که در این راستا پیگیری‌هایی انجام شده و در این زمینه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم از رسانه‌‌هایی که انتشار منظم دارد حمایت می‌کند.

وی، با تاکید بر حل مشکلات مالی خانه مطبوعات استان بوشهر بیان کرد: برگزاری کلاس‌های آموزشی در دستور کار خانه مطبوعات استان بوشهر است که در این زمینه نیازمند کمک‌های مالی هستیم.

رئیس خانه مطبوعات استان بوشهر با اشاره به درخشش خانه مطبوعات استان بوشهر در نمایشگاه مطبوعات بیان کرد: حضور افزایش 50 تا 70 درصدی نشریات استان بوشهر در نمایشگاه مطبوعات  و استقبال از آنها از موفقیت‌های نشریات این استان محسوب می‌شود.

هوشمند با تاکید بر  همکاری برای ایجاد مکان مناسبی برای استقرار خانه مطبوعات استان بوشهر گفت: خانه مطبوعات استان بوشهر هنوز مکان مناسبی ندارد و فضای فعلی برای 2 سال شهرداری  بوشهر در اختیار خانه مطبوعات قرار داده است.

وی، از تشکیل کمیته حل اختلاف رسانه‌ها در خانه مطبوعات  خبرداد و بیان کرد: برای حل اختلاف رسانه‌ها با دستگاه‌های اجرایی، کمیته حل اختلاف رسانه‌ها در خانه مطبوعات بوشهر تشکیل شده که انتظار می‌رود به ادارات استان بوشهر این موضوع ابلاغ شود.

رئیس خانه مطبوعات استان بوشهر با بیان اینکه تعامل دستگاه‌های اجرایی با رسانه‌ها خیلی مطلوب نیست تاکید کرد: باید بر اساس قانون 70 درصد آگهی‌های دولتی به رسانه‌های محلی واگذار شود اما در بوشهر این مهم مورد توجه قرار نمی‌گیرد که لازم است دستگاه‌های اجرایی این قانون را اجرایی کنند.

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه