سه شنبه, 05 مهر 1401 - Monday, 26 September 2022
کد خبـر : 1083
تاریخ انتشار: شنبه, ۱۱ آذر ۱۳۹۶ ۰۹:۴۵
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

ترکیه دستور توقیف دارایی‌های رضا ضراب را صادر کرد

ترکیه دستور توقیف دارایی‌های رضا ضراب را صادر کرد

آوای پارسیان دادستانی استانبول دستور توقیف اموال و دارایی‌های بازرگان ایرانی-ترکیه‌ای که در آمریکا در بازداشت به‌سر می‌برد را صادر کرده است.

به گزارش «آوای پارسیان» به نقل از ایلنا؛ رسانه‌های ترکیه گزارش دادند که دادستانی استانبول، جمعه اموال و دارایی‌های رضا ضراب، تاجر ایرانی-ترکیه‌ای را توقیف کرده است.

رضا ضراب، که پنجشنبه گذشته در مقام شاهد در دادگاه رسیدگی به یکی از پرونده‌های نقض تحریم آمریکا علیه ایران حضور داشت، مدعی شده است که «رجب طیب اردوغان» نخست‌وزیر وقت ترکیه (رئیس‌جمهوری کنونی) مجوز دور زدن تحریم‌های ایران را صادر کرده بود.

این ادعا در حالی علیه رئیس‌جمهوری ترکیه مطرح می‌شود که رجب طیب اردوغان تخطی ترکیه از تحریم‌ها علیه ایران را رد کرده است.

«بن‌علی ییلدیریم» نخست‌وزیر ترکیه نیز روز گذشته اظهار داشت، این دادگاه دیگر کارکرد قضایی ندارد، بلکه کاملا سیاسی است و تنها هدفش به حاشیه راندن ترکیه و اقتصاد این کشور است.

دادستانی آمریکا رضا ضراب را متهم کرده که در فاصله سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۵ به دولت و نهادهای ایرانی کمک کرده است تا صدها میلیون دلار دارایی‌های آنها را برای دور زدن تحریم‌ها جابه‌جا کند.

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه