یکشنبه, 12 آذر 1402 - Sunday, 03 December 2023
کد خبـر : 1091
تاریخ انتشار: شنبه, ۱۱ آذر ۱۳۹۶ ۱۹:۳۹
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

مدیر بازنشسته دوشغله شد/ حکم استاندار فارس برای دومین بوشهری/ رتبه 27 استان در اعتبار روستایی

مدیر بازنشسته دوشغله شد/ حکم استاندار فارس برای دومین بوشهری/ رتبه 27 استان در اعتبار روستایی

آوای پارسیان به جریان افتاد لایحه منطقه آزاد بوشهر در مجلس، احتمال انصراف برخی کاندیداهای شهرداری بوشهر، تجمع اعتراضی کارجویان بومی مقابل فاز 19 پارس جنوبی، بخشنامه وزارت کشور به استانداری ها درباره ممنوعیت انتصاب بازنشستگان و سخنرانی رهامی در دانشگاه خلیج فارس به مناسبت 16 آذر برخی از شنیدنی های هفتگی «آوای پارسیان» است.

خبرنگاران «آوای پارسیان» در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

 • نخست اینکه فردا برای اعلام برنامه 6 کاندیدای شهرداری بندر بوشهر در نشست علنی شورا تعیین شده که طبق قرعه کشی از ساعت 14 تا 18 ادامه می یابد. البته گفته می شود احتمالا تا قبل از جلسه دو کاندیدا انصراف خواهند داد.
 • استاندار فارس طی حکمی «غلامرضا مهرجو» فرماندار دشتی را به عنوان مشاور اجرایی خود منصوب کرد. ماه گذشته «آوای پارسیان» از انتقال این فرماندار به فارس خبر داده بود. پس از محمد ابراهیم فروزانی معاون گردشگری و زیارت استانداری فارس، این دومین هم استانی است که مورد توجه اسماعیل تبادار قرار گرفته است. گویا «حسن ابراهیمی» مدیرکنونی حوزه استاندار نیز مدنظر تبادار می باشد.

 • کارجویان کنگانی مقابل فاز 19 پارس جنوبی در اعتراض به جذب نیروهای غیربومی تجمع کردند. اخیرا در این فاز نیروهای بومی از مناطق دیگر استان (به جز شهرستان های جنوبی استان) احراج شدند، ولی گویا از خارج استان جایگزین آنها تعیین شد.
 • با خبر شدیم محمدباقر قالیباف، خلبان پرواز صبح جمعه بوشهر بود که  گروهی از سینماگران را به تهران برد. آنها برای افتتاح اکران فیلم "پینوکیو، عمو سردار و رئیسعلی" به بوشهر آمده بودند.
 • شاپور رجایی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان در پاسخ به سوالی درباره اینکه چه نمره ای به عملکرد حوزه آب استان طی سال های اخیر می دهد، گفته: با ارفاق زیر 10! به گفته وی، بخش عمده توفیقات حوزه آب نیازمند همکاری های بین بخشی در کنار تلاش مدیریت و نمایندگان استان می باشد که این مهم رضایت بخش نبوده است.
 • در شهر بردخون یک کارگر افغان در جریان تعمیرات چاه کشاورزی به  عمق ۴۰ متری سقوط کرد و فوت شد.
 • وزارت کشور طی بخشنامه ای به استانداران، استفاده از بازنشستگان برای معاونت استانداری، مدیرکلی، فرمانداری و بخشداری را ممنوع اعلام کرد.
 • اعظم صمصامی به عنوان اولین شهردار زن استان بوشهر در آبپخش معارفه شد. وی دارای مدرک کارشناسی ارشد طراحی شهری است که پیش از این در بخش خصوصی در قالب دفاتر فنی و مهندسی فعال بود.
 • در پی مخالفت دانشگاه خلیج فارس با سخنرانی عبداله مومنی فعال سیاسی اصلاح طلب در مراسم 16 آذر روز دانشجو، حجت الاسلام محسن رهامی دبیرکل انجمن مدرسین دانشگاه‌ها جایگزین وی تعیین شد.
 • شنیده می شود یکی از مدیران کل استان که بازنشسته می باشد، با برکناری رییس یکی از مراکز آموزشی تابعه، سرپرستی آن را هم عهده دار شد تا دوشغله باشد. گویا تعیین جایگزین وی در تغییرات سازمان مرکزی و مدیریت استان مشمول زمان شده و دستگاهها نظارتی هم ورود موثری به این اتفاق نداشته اند.
 • از سوی شورای شهر بوشکان دشتستان، داریوش رحیمان به عنوان شهردار تعیین شد. وی سابقه کارشناسی در شهرداری های خارگ، عالیشهر و چغادک داشته است. پس از آغاز بکار شورای جدید در شهریورماه و خداحافظی شهردار پیشین بوشکان، به دلیل نبود نیروی رسمی در این شهرداری امکان تعیین سرپرست برای آن فراهم نشده و بلاتصدی مانده بود.
 • دو پروژه تجاری خورشید و استوار در شهر بوشهر به دلیل تخلفات ساختمانی پلمب و توسط شهرداری از ادامه کار آنها جلوگیری شد.
 • خبر می رسد شورای اسلامی شهرستان های بوشهر و دشتستان با وجود برگزاری نشست هایی به نتیجه نرسیده و انتخابات آن در پی غیبت برخی نمایندگان شوراهای شهر بی نتیجه مانده است.
 • محمد مقدسی اولین شهردار شهر چاه مبارک عسلویه شد. اخیرا وزارت کشور با مجوز تبدیل چاه مبارک به شهر موافقت کرده و با رای شورای اسلامی روستا، مقدسی که از سال 82 تاکنون دهیار بوده به عنوان اولین شهردار تعیین گردید.
 • از تسهیلات توسعه روستایی کشور، سهم استان بوشهر تنها 2 دهم درصد تعیین شده که رتبه 27 را در بر می گیرد. مجموع این تسهیلات که از صندوق ذخیره ارزی تامین می شود، 15 هزار میلیارد تومان است.
 • لایحه تشکیل مناطق آزاد جدید از جمله بوشهر دوباره در مجلس به جریان افتاد. براین اساس با تایید این لایحه و نقشه پیوستی در کمیسیون اقتصادی، انتظار می رود طی هفته آینده به صخن علنی برای تصمیم گیری ارائه شود.
نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه