پنج شنبه, 16 تیر 1401 - Thursday, 07 July 2022
کد خبـر : 1153
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۵ آذر ۱۳۹۶ ۱۱:۱۴
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

16نفر مصدوم شدند/ تعطیلی مدارس دیّر و کنگان/ اعلام آماده‌باش دستگاههای امدادی+تصاویر

16نفر مصدوم شدند/ تعطیلی مدارس دیّر و کنگان/ اعلام آماده‌باش دستگاههای امدادی+تصاویر

آوای پارسیان دو زلزله در شهرستان های کنگان و دیر، باعث مصدوم شدن شماری از اهالی و خسارت هایی به اماکن مسکونی و تجاری شد.

آوای پارسیان دو زلزله در شهرستان های کنگان و دیر، باعث مصدوم شدن شماری از اهالی و خسارت هایی به اماکن مسکونی و تجاری شد.

به گزارش «آوای پارسیان»؛ زمین لرزه نخست 10:54 دقیقه و با بزرگی 4.9 ریشتر رخ داد که کانون اصلی آن بین شهرهای بنک و دوراهک بود. این زلزله در عمق 18 کیلومتری زمین رخ داد.

همچنین ساعت 11:18 دقیقه هم زمین لرزه دیگری با قدرت 3.8 ریشتر بندر دیر را لرزاند که کانون آن در آبهای خلیج فارس بود.

این زمین لرزه ها که علاوه بر شهرستان های کنگان و دیر در جم هم احساس شد، خسارت هایی به برخی اماکن در پی داشت، همچنین 16 نفر مصدوم شدند.

براساس اعلام فرماندار دیر، 7 نفر که در خانه های غیرایمن حضور داشتند، مصدوم گردیده که به صورت سرپایی مدا شدند.

حمزه اعتماد خاطرنشان کرد: گزارش هایی از خسارت به برخی منازل یا ترک خورگی اماکن و شکستن شیشسه واحدهای تجاری دریافت شده است.

فرماندار کنگان هم از مصدوم شدن 9 نفر در این شهرستان بر اثر زلزله امروز خبر داد. به گفته وی گزارشی از فوت یا تخریب منازل نرسیده است.

همچنین براساس اعلام مدیرکل مدیریت بحران استانداری، محور ریز-دوراهک مسدود شد که ناشی از ریزش کوه پس از زلزله بوده است. به گفته وی، پس از دو ساعت پاکسازی مسیر، این محور بازگشایی شد.

به گفته قاسم قائدی، دستگاههای امدادی در شهرستان های جنوبی استان در حالت آماده باش به سر می برند. همچنین تیم های تجسس هلال احمر مشغول بررسی در کانون اصلی زلزله هستند.

آموزش و پرورش استان هم اعلام کرد: کلیه مدارس شهرستان های دیر و کنگان در نوبت عصر تعطیل شد. دلیل این تصمیم جلوگیری از خطرات احتمالی می باشد.

از حواشی زلزله امروز، انتقال بیماران بیمارستان نوساز شهرستان دیر با تخت به حیاط و فضای آزاد بود که نشان دهنده نگرانی درباره خسارت احتمالی زلزله به بیمارستان می باشد.

در جریان زلزله آذرماه 1392 برازجان هم بخش هایی از بیمارستان نوساز شهید گنجی دچار خسارت شد که گویا این نگرانی به بیمارستان دیر هم سرایت کرد.

اسامی 16 مصدوم زلزله جنوب استان بوشهر

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه