چهارشنبه, 15 تیر 1401 - Tuesday, 05 July 2022
کد خبـر : 1260
تاریخ انتشار: شنبه, ۱۸ آذر ۱۳۹۶ ۲۳:۰۳
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

ورود کتاب های کمک آموزشی به دبستان!/ آموزش و پرورش استان: غیرقانونی است

ورود کتاب های کمک آموزشی به دبستان!/ آموزش و پرورش استان: غیرقانونی است

آوای پارسیان : برخي از معلمان از دانش‌ آموزان مي ‌خواهند كه كتاب‌ هاي كمك آموزشي يك ناشر خاص را تهيه كنند و هر روز با خود به كلاس بياورند.

  • با وجود تأکیدهای مکرر آموزش‌ و پرورش مبنی بر ممنوعیت ورود کتاب‌های کمک ‌آموزشی به مدارس، در سال‌های اخیر این کتاب‌ها به ‌‌‌‌‌‌‌‌‌دبستان‌ها نیز وارد شده است.

 وزير آموزش و پرورش با انتقاد از اين وضعيت گفت: در كلاس اول ابتدايي معلم چندين كتاب كمك‌آموزشي غيراستاندارد به خانواده‌ها معرفي مي‌كند و سر كلاس درس بچه‌ها را به كتاب كمك درسي ارجاع مي‌دهد و اين نقيصه ‌اي است كه نمي‌توانيم نسبت به آن بي‌توجه باشيم.

سيد محمد بطحايي در حالي از ورود كتاب‌هاي كمك آموزشي گله مي‌كند كه برخي ناشران كتاب‌هاي كمك آموزشي در بعضي مدارس جايي براي تبليغ خود دست و پا كرده‌اند كه البته اين امر بدون اجازه مديران مدارس امكان‌پذير نيست!

در عين حال تبليغ اين كتاب‌ها در رسانه‌ها به ‌ويژه صدا و سيما همچنان ادامه دارد. افزون بر اين، برخي از معلمان از دانش‌ آموزان مي ‌خواهند كه كتاب‌ هاي كمك آموزشي يك ناشر خاص را تهيه كنند و هر روز با خود به كلاس بياورند.

ورود کتاب کمک آموزشی به مدارس غیرقانونی است

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر تاکید کرد: ورود کتاب های کمک آموزشی به مدارس مقطع ابتدایی ممنوع است و از معلمان نیز خواسته شده در این خصوص توصیه ای به دانش آموزان برای خرید اجباری این کتب نداشته باشند.

محمود قاسمی در گفتگو با «خلیج فارس» ادامه داد: کتب کمک آموزشی شاید در مقاطع بالاتر برای آمادگی کنکور توجیه داشته باشد، ولی ورود این کتب به مقطع دبستان صحیح نیست و بررسی های کارشناسی هم نشان داده آموزش معلم بهترین شیوه در فرآیند یادگیری می باشد و کتاب های کمک درسی موجب عدم تمرکز دانش آموز می شود.

وی با اشاره به ممنوعیت ورود کتب کمک آموزشی به کلاس های درس دبستان ها تاکید کرد: ورود هرگونه کتابی علاوه بر دروس مصوب نیازمند تصویب کارگروه مربوطه در آموزش و پرورش استان است که تاکنون مصوبه ای در این خصوص نداشته، از این رو والدین در صورت مشاهده تخلفی نظیر توصیه معلمان به آوردن چنین کتبی در مدرسه، می توانند معاونت آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان را مطلع کنند.

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه