شنبه, 18 آذر 1402 - Saturday, 09 December 2023
کد خبـر : 1306
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲۰ آذر ۱۳۹۶ ۱۲:۳۰
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

مسئولان استان بوشهر از ظرفیت و توان بانوان استفاده بیشتری کنند

مسئولان استان بوشهر از ظرفیت و توان بانوان استفاده بیشتری کنند

آوای پارسیان : مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر گفت: مسئولان استان بوشهر از ظرفیت و توان بانوان استفاده بیشتری کنند.

به گزارش «آوای پارسیان» به نقل از مهر؛ فاطمه دهقانی صبح دوشنبه در نشست اتاق فکر بانوان استان بوشهر اظهار داشت: در نشست‌های تخصصی که در اتاق فکر بانوان برگزار می‌شود از نظرات و پیشنهادات بانوان استان که در زمینه های مختلف صاحب دانش هستند برای کمک به رفع مسایل و مشکلات پیش روی بانوان استفاده می شود.https://media.mehrnews.com/d/2017/02/14/3/2377730.jpg

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر اضافه کرد: متناسب با موضوعاتی که در اتاق فکر طرح می‌شود از بانوان برای همکاری دعوت می‌شود.

وی ادامه داد: پیگیری مطالبات بانوان و حل چالش‌های پیش‌روی حوزه زنان یکی از برنامه‌های اصلی دولت است که نیازمند همراهی و همکاری و استفاده از نظرات مشورتی خود بانوان است.

دهقانی اضافه کرد: در کنار برنامه‌های دولت در حوزه زنان به‌وی‍‍ژه برنامه‌های توان‌افزایی بانوان که از دولت یازدهم در دستور کار حوزه زنان بوده است، در دولت دوازدهم سیاست ابلاغی دولت افزایش حضور زنان در مدیریت‌ها است و به صورت مشخص تا پایان برنامه ششم توسعه باید ۳۰ درصد از این پست ها در اختیار زنان باشد.

وی تصریح کرد: یکی از مطالبات اصلی بانوان هم تحقق این وعده دولت است که امیدواریم با برنامه‌ریزی و توان‌افزایی در حوزه زنان این موضوع محقق شود و لازم است هر دستگاه اجرایی وظیفه خود را در این زمینه به خوبی انجام دهد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر ادامه داد: سلامت روانی جامعه در سایه توجه به زنان و رعایت حقوق آنان است. در جوامعی که به حقوق اخلاقی و انسانی زنان توجه شود، جامعه دارای سلامت روانی خواهد بود.

وی افزود: حضور زنان شایسته در مناصب اداری و دولتی می‌تواند به کارآمدتر شدن فعالیت‌ها در جامعه، افزایش سلامت و کاهش آسیب های موجود در بدنه اداری کشور کمک کند.

دهقانی گفت: در دولت دوازدهم تلاش خواهیم کرد که از ظرفیت و توانمندی زنان استفاده بیشتری شود و نقش آفرینی و سهم زنان در سطوح مختلف مدیریتی در دستگاه‌های اجرایی کشور افزایش پیدا کند.

در این نشست همچنین جمعی از فعالان در حوزه زنان با تاکید بر ضرورت توجه هرچه بیشتر به مسائل زنان، خواستار توجه مسئولان استان به ظرفیت‌های زنان و استفاده از این توانمندی‌ها در سطوح مختلف مدیریتی کشور شدند.

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه