یکشنبه, 12 آذر 1402 - Sunday, 03 December 2023
کد خبـر : 1344
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲۰ آذر ۱۳۹۶ ۲۰:۳۳
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

تنور گازی بین عشایر دشتستان توزیع شد+عکس

تنور گازی بین عشایر دشتستان توزیع شد+عکس

آوای پارسیان : رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری دشتستان گفت: در راستای جلوگیری از قطع درختان جنگلی و تامین رفاه عشایر، تنور گازی بین عشایر شهرستان دشتستان توزیع شد.تنورگازی

به گزارش«آوای پارسیان» به نقل از تسنیم؛ ابوالقاسم محمدی ظهر امروز در آیین واگذاری تنور گازی به عشایر منطقه عشایر با تاکید بر حفاظت از منابع طبیعی در عرصه مرتعی و جنگلی اظهار داشت: منطقه  دشتستان از نقاط خوش و آب‌هوای استان بوشهر برای سکونت و فعالیت اقتصادی عشایر تعیین شده است.

وی با تاکید بر جلوگیری از قطع درختان افزود: به‌منظور جلوگیری از قطع درختان برای پخت نان توسط عشایر، منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دشتستان در برنامه‌ای ترویجی و فرهنگی اقدام به  توزیع 35 دستگاه تنور گازی بین عشایر و روستائیان این منطقه کرد.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دشتستان گفت:این کار در ادامه طرح جایگزینی سوخت فسیلی و تشویق مردم در حفاظت از عرصه‌های جنگلی شهرستان انجام شده است و بدون شک تاثیر مثبتی خواهد گذاشت.

وی افزود: انتظار داریم با تجهیز خانواده‌های عشایر به تنور گازی از مراتع و عرصه‌های جنگلی شهرستان مراقبت بیشتری کنیم و زمینه‌ای برای حفظ طبیعت فراهم شود.

محمدی همکاری عشایر منطقه با ادارات منابع طبیعی و امور عشایررا مطلوب توصیف و بیان کرد: تغییر الگوی مصرف سوخت در بین عشایر و دامدارن یک ضرورت است و فرهنگ سازی منابع طبیعی در این راستا ادامه دارد.

وی بوته کنی در مراتع را نیز یک آسیب جدی دانست و تاکید کرد: قطع درختان و بوته‌کنی  یک آسیب جدی به اراضی منابع طبیعی وارد می‌کند که منجر به فقیر شدن عرصه های جنگلی و مرتعی می‌شود.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دشتستان با اشاره به توزیع رایگان تنور بین عشایر دشتستان تصریح کرد: طرح توزیع رایگان تنور پخت نان در بین عشایر در سالهای آینده دارد و انتظار می‌رود شاهد مشارکت بیشتر عشایر با برنامه‌های ترویجی منابع طبیعی باشیم.

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه