پنج شنبه, 16 آذر 1402 - Thursday, 07 December 2023
کد خبـر : 1345
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۱ آذر ۱۳۹۶ ۱۸:۳۱
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

نامه‌های اخیر درباره بازگشت میگلی‌نژاد الزام‌آور نیست/ درصورت دریافت مدارک، می تواند کاندیدای شهرداری باشد

نامه‌های اخیر درباره بازگشت میگلی‌نژاد الزام‌آور نیست/ درصورت دریافت مدارک، می تواند کاندیدای شهرداری باشد

آوای پارسیان : رییس شورای شهر بوشهر با اشاره به پایان کار شهردار پیشین به دلیل قانون منع بکارگیری بازنشستگان، می گوید: نامه هایی که اخیر از سوی مجلس یا وزارت کشور درباره بازگشت به کار میگلی نژاد صورت گرفته، ملاک عمل شورا و الزام آور نیست، از این رو چنانچه ایشان مدارک مورد نیاز را کسب کند، می تواند به عنوان یکی از کاندیداهای شهرداری مطرح شود.

 رییس شورای شهر بوشهر با اشاره به پایان کار شهردار پیشین به دلیل قانون منع بکارگیری بازنشستگان، می گوید: نامه هایی که اخیر از سوی مجلس یا وزارت کشور درباره بازگشت به کار میگلی نژاد صورت گرفته، ملاک عمل شورا و الزام آور نیست، از این رو چنانچه ایشان مدارک مورد نیاز را کسب کند، می تواند به عنوان یکی از کاندیداهای شهرداری مطرح شود.

به گزارش «آوای پارسیان»؛ طی روزهای اخیر نامه هایی درباره بازگشت به کار میگلی نژاد به شهرداری با امضای رییس کمیسیون داخلی و شوراهای مجلس و همچنین مسئول هماهنگی امور ایثارگران وزارت کشور در فضای مجازی منتشر شده است.

نامه رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس

نامه مسئول هماهنگی امور ایثارگران وزارت کشور

این در شرایطی می باشد که شورای شهر بوشهر با تعیین 6 گزینه برای شهرداری، این روزها در تکاپوی جلسات ارائه برنامه آنها و تعیین شهردار منتخب می باشد؛ جلسه ای که البته امروز به دلیل غیبت 4 عضو شورا، به حدنصاب نرسید و به یکشنبه آینده موکول گردید.

ابوذر دهدار رییس شورای شهر بوشهر طی یادداشتی نامه های منتشر شده درباره بازگشت بکار میگلی نژاد را برای این شورا غیرالزام آور دانسته و نوشته: باید تا قبل از 20 آبان ماه مدارک موردنیاز مبنی بر مستثنی بودن شهردار سابق از قانون بازنشستگان دریافت می شده و اگر بعد از آن برسد، عطف به ما سبق نمی شود و تنها می تواند منجر به حضور ایشان به عنوان یکی از کاندیداها شود.

متن این یادداشت در ادامه می خوانید:

همانگونه که مستحضرید حسب بخشنامه صادره مبنی بر اجرای مفاد ماده واحده قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان که به تمامی نهادها و سازمان های کشور ابلاغ گردید، مقرر بود تا بیستم آبان ماه سال جاری، تمامی اشخاص بازنشسته ترک پست نمایند. شهردار محترم بوشهر نیز با توجه به اینکه از نظر سنوات شغلی بازنشسته محسوب میگردید، میبایست در صورتی که در زمره استثنائات موضوع تبصره ذیل ماده واحده میبود مستندات مربوط را حداکثر تا تاریخ بیستم آبان ماه ارائه مینمودند. کما اینکه این شورا طی مرقومه ای به ایشان اعلام نمود تا در صورت وجود مدارک مثبته در خصوص مشمول بودن ایشان در زمره استثنائات ماده واحده، مدارک خود را به شورا ارسال نماید.

صرف نظر از اینکه جناب آقای میگلی نژاد مدارک متقنی در خصوص موضوع ارائه ننمودند، طی استعلامی که از بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر اخذ گردید صراحتاً اشعار داشت که نامبرده اقدام موثری در خصوص تکمیل مدارک ایثارگری خود ننموده است.

نهایتاً این شورا حسب وظایف و اختیارات موضوع تبصره 4 ماده 80 قانون تشکیلات ، وظایف و انتخابات شوراها ختم رابطه کاری شهردار را اعلام میدارد. لازم به ذکر است که اصولاً تصمیم شورا در این خصوص یک تصمیم اعلامی بود نه تاسیسی چرا که حسب الزامات قانونی ماده واحده ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان و متعاقب آن بخشنامه مربوط، جناب آقای میگلی نژاد نظر به شرحی که گذشت میبایست شخصا کرسی شهرداری را ترک مینمودند.

در خصوص نامه های واصله از سوی مراجع محترمی همچون ریاست محترم کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور و همچنین مشاور محترم وزیر و مسئول هماهنگی امور ایثارگران به استحضار میرساند: نامه های واصله تماماً ارشادی و توصیفی بوده و فاقد وصف آمرانه و الزام آور در خصوص ادامه کار شهردار محترم سابق میباشند. مضافاً اینکه در نامه ارسالی از سوی ریاست محترم کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور اذعان گردیده که فرایند تعیین وضعیت جانبازی جناب آقای میگلی نژاد در حال طی شدن است حال بر فرض اینکه ایشان در آینده یا حتی روزهای آتی نیز بتوانند مدارک ایثارگری خود را اخذ نمایند با عنایت به اینکه تاریخ صدور این مدارک موخر بر زمان اعلامی بخشنامه یعنی بیستم آبان ماه بوده نمیتواند ملاک عمل شورا تلقی گردیده و عطف به ما سبق شود. در نتیجه نهایتاً ایشان چنانچه چنین مدرکی اخذ نمایند از این تاریخ به بعد میتوانند بعنوان احدی از کاندیدهای اخذ کرسی شهرداری متقاضی این سمت باشند.

در پایان صرف نظر از الزامی بودن اجرای مفاد قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان چنانچه تصمیم مورخ 20/8/96 شورا در خصوص ختم رابطه کاری شهردار ، خلاف قوانین و مقررات اخذ گردیده بود مرجعی که میبایست در خصوص انحراف یا مغایرت تصمیم ماخوذه با قوانین و مقررات اظهار نظر مینمود، هیات تطبیق مصوبات بود. که به صراحت ماده 90 قانون تشکیلات،وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی چنانچه ظرف مدت دو هفته از تاریخ ابلاغ مصوبات، اعتراضی از سوی هیات ( کمیته )تطبیق مصوبات واصل نگردد، تصمیم ماخوذه لازم الاجرا خواهد بود که در موضوع معنونه این شورا هیچ اعتراضی از کمیته مذکور دریافت نداشته است.

 ابوذر دهدار- رییس شورای اسلامی شهر بوشهر

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه