پنج شنبه, 27 مرداد 1401 - Thursday, 18 August 2022
کد خبـر : 1365
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۱ آذر ۱۳۹۶ ۱۹:۲۵
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

پنهان کردن جسد دختر معتاد در چاه نمایشگاه

پنهان کردن جسد دختر معتاد در چاه نمایشگاه

آوای پارسیان : مرد افغان محکوم به مرگ که پس از قتل دختری جوان جسدش را داخل چاه پنهان کرده بود پس از جلب رضایت اولیای‌دم بار دیگر به میز محاکمه بازگشت.

به گزارش «آوای پارسیان» به نقل از روزنامه جوان؛ سوم شهریورماه سال ۹۱، زن میانسالی با مراجعه به کلانتری ۱۶۹ مشیریه، مأموران را از ناپدید شدن دختر ۳۱‌ساله‌اش به نام مهری باخبر کرد و گفت: «صبح روز گذشته دخترم با خودروی پرایدش از خانه خارج شد، اما هنوز برنگشته است. هر جا به فکرم می‌رسید سراغش رفتم اما خبری از او نبود.‌» او در ادامه گفت: «دخترم قبل خروج از خانه با تلفن همراهش صحبت می‌کرد و با کسی قرار ملاقات می‌گذاشت.پنهان کردن جسد دختر معتاد در چاه نمایشگاه

نگرانم اتفاق بدی افتاده باشد.‌» با اعلام خبر مفقودی، مأموران در اولین گام از تحقیقات خود مشخصات پراید دختر جوان را در اختیار واحدهای گشتی پلیس قرار دادند تا اینکه ۳۳ روز بعد مأموران کلانتری ۱۱۸ ستارخان آن خودرو را کشف کردند. همچنین مأموران در گام بعدی تحقیقات با بررسی فهرست مکالمات تلفنی دختر جوان، به مرد ۴۰‌ساله‌ای تبعه افغان به نام ظفر که در ساختمان نیمه‌کاره‌ مشغول کار بود، مظنون شدند.

به این ترتیب مرد افغان در تاریخ بیست و هشتم آبان‌ماه همان سال در مهرآباد جنوبی بازداشت شد. او در بازجویی‌ها گفت: «سال‌ها در نمایشگاه ماشینی در خیابان آزادی کار می‌کردم و آنجا مشغول نگهبانی بودم. مدتی گذشت تا اینکه با مهری سر تهیه مواد مخدر آشنا شدم.

او وقتی فهمید اتاقک دنجی دارم هفته‌ای یکبار در روزهای تعطیل برای مصرف شیشه، پیش من می‌آمد. او برای تهیه مواد از من پول می‌گرفت و هر دفعه حدود ۲۵‌هزار تومان به او می‌دادم.‌» او در ادامه گفت: «چند ماه قبل وقتی مهری برای کشیدن مواد به نمایشگاه آمده بود هنگام مصرف مواد ناگهان از هوش رفت و متوجه شدم نفس نمی‌کشد.

مانده بودم با جسدش چه کنم به همین دلیل از ترس آن را داخل چاهی در زیرزمین نمایشگاه انداختم و برای آنکه شناسایی نشوم تسویه حساب کردم و از نمایشگاه بیرون آمدم.‌»

بعد از این توضیحات کارآگاهان به آدرس نمایشگاه رفتند و بقایای جسد مثله شده دختر جوان را از چاه بیرون کشیدند. با انتقال جسد به پزشکی قانونی مشخص شد، دختر جوان بر اثر ضربات چاقو به قفسه سینه‌اش کشته شده است. به این ترتیب پرونده با موضوع قتل عمد تشکیل شد و این بار ظفر در بازجویی‌ها با اعتراف به قتل در تشریح جزئیات گفت: «روز حادثه مهری وقتی به محل کارم آمد خیلی عصبانی بود و حالش خوب نبود.

علت را پرسیدم، اما او توهین کرد و لیوانی را به سرم زد. عصبانی شدم و با چاقو چند ضربه به سینه‌اش زدم. خواستم جسد را داخل چاه بیندازم، اما نشد به همین دلیل آنرا مثله کردم و سپس داخل چاه انداختم.‌» با اقرارهای متهم وی روانه زندان شد و پرونده بعد از کامل شدن تحقیقات در شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران رسیدگی شد.

در آن جلسه متهم بنا به درخواست اولیای دم به قصاص و پرداخت دیه محکوم شد. این حکم در دیوان عالی کشور تأیید شد و در آستانه اجرا قرار داشت که متهم توانست با پرداخت ۷۰ میلیون تومان دیه از مرگ نجات پیدا کند. به این ترتیب متهم بار دیگر از جنبه عمومی جرم محاکمه و به حبس و پرداخت ۵۰ میلیون تومان دیه به خاطر جنایت بر میت محکوم شد. از آنجائیکه وی توان پرداخت این مبلغ را نداشت، طی نامه‌ای از دادگاه درخواست اعسار کرد.

به این ترتیب متهم صبح دیروز در همان شعبه به ریاست قاضی عبداللهی پای میز محاکمه قرار گرفت و گفت: «‌همه دارایی‌ام را برای پرداخت ۷۰ میلیون تومان دیه پرداخت کردم به همین دلیل دیگر پولی برای پرداخت دیه جنایت بر میت ندارم. به همین خاطر از قضات دادگاه تقاضا دارم با تقسیط دیه موافقت کنند.‌»

در پایان هیئت قضایی وارد شور شد.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 1
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه