یکشنبه, 12 آذر 1402 - Sunday, 03 December 2023
کد خبـر : 1369
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۲ آذر ۱۳۹۶ ۲۳:۳۵
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

تک و پاتک نمایندگان استان بر سر راه‌آهنی که نیست!

تک و پاتک نمایندگان استان بر سر راه‌آهنی که نیست!

آوای پارسیان: آرزوهای ناپخته و غیر عقلانی به جایی نخواهد رسید/ نماینده جنوب استان: رییس مجمع نمایندگان به کذب گویی متوسل شده

آوای پارسیان: هرچند طرح راه آهن بوشهر راکد است و شنیدن سوت قطار برای هم استانی ها به رویا مبدل شده، اما گویا همین پروژه راکد استعداد بالایی برای اختلاف میان نمایندگان استان دارد.

به گزارش «آوای پارسیان»؛ راه آهن بوشهر که از سال 86 کلنگ زنی شد و پس از مدتی به دلیل عدم تزریق اعتبار راکد و این سالها نیز کارگاهش تعطیل شده، در دوره های هشتم و نهم مجلس، به دنبال اظهارات نمایندگان وقت دشتستان مبنی بر تغییر طرح مطالعاتی جهت اتصال مستقیم این شهرستان به راه آهن (بجای اتصال آنتنی)، باعث واکنش پورفاطمی نماینده دشتی و تنگستان شد که تغییر مسیر راه آهن را به ضرر تنگستان دانسته که بخش عمده طرح در آن پیش بینی شده است و چنین پیشنهاداتی را غیرممکن دانست.

http://pgnews.ir/gozaresh/uploads/p1c167d0a0alj71ses51euk12f97.jpg

به تازگی هم سفر معاون وزیر راه به جنوب استان به همراه سکینه الماسی نماینده این حوزه انتخابیه و اظهارنظر وی پیرامون طراحی راه آهن شیراز-فیروزآباد-عسلویه، زمینه ساز اظهارنظر نسبتا نماینده دشتستان شد.

محمدباقر سعادت رییس مجمع نمایندگان استان در گفتگو با یکی از رسانه ها گفت:هر سه نماینده استان مخالف مسیر ریلی شیراز- عسلویه هستند و با مسئولان مربوطه در مرکز و استان های بوشهر و فارس نشست برگزار می کنیم؛ چرا که همه حوزه های انتخابیه حتی دو شهرستان جنوبی استان متضرر می شوند و باید همان طرح قبلی یعنی اتصال راه آهن به بوشهر و سپس عسلویه دنبال شود.

وی ادامه داد: آرزوهای ناپخته و غیر عقلانی به جایی نخواهد رسید و بعید است این مسیر انتخاب شود.

http://pgnews.ir/gozaresh/uploads/p1c167d0a01uoo1h4cdnpsgdtkc6.jpg

الماسی: آقای سعادت، دست از رفتارهای غیر معقول و غیر همدلانه بردارید

در واکنش به این اظهارات، سکینه الماسی نماینده جنوب استان در مجلس اظهارات همتای دشتستانی خود را کذب دانست.

وی با بیان اینکه نگاهم توسعه همه جانبه استان بوشهر در سطح کلان است و در این راستا از هر طرحی که منافع مردم استان و حوزه انتخابیه جنوب استان را تامین کند حمایت می کنم، ادامه داد: در بازدیدی که معاون وزیر راه از شهرستان های جنوبی استان داشت نکاتی را در خصوص آماده سازی طرح اتصال ریلی استان فارس به عسلویه از مسیر جم- فیروزآباد مطرح کردند که متاسفانه به ابزاری برای کذب گویی سعادت نماینده دشتستان بدل شده است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده جنوب استان در مجلس، سکینه الماسی اضافه کرد: متوجه نشدم جناب سعادت به چه چیزی انتقاد داشته که این چنین به زشت گویی پرداخته، اما به عنوان نماینده چهار شهرستان جنوبی استان بوشهر همواره منافع کلان مردم حوزه انتخابیه و استان را مدنظر داشته ام و قطعا در این چارچوب حرکت خواهم کرد.

http://pgnews.ir/gozaresh/uploads/p1c167d0a0oveb4i1vha14br2e35.JPG

الماسی خاطرنشان کرد: موضوع خط ریلی شیراز به عسلویه از مسیر فیروزآباد که از زبان معاون وزیر راه مطرح شد سخن نامعقول یا ضد منافع استان نبود و قطعا نزدیک ترین و سهل الوصول ترین مسیر برای ارتباط پایتخت انرژی کشور به مرکز کشور و ارسال محموله های نفت و گاز و پتروشیمی همین مسیر است.

نماینده دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس با بیان اینکه نباید نیات قومی و قبیله ای را در منافع کلان و ملی کشور دخالت داد تصریح کرد: هر عقل سلیمی نیاز جنوب استان بوشهر با دارا بودن منابع غنی نفت و گاز و مناطق گازی پارس جنوبی و شمالی به مسیر جاده ای و ریلی مناسب را تایید می کند و قطعا راهبرد وزارت راه در مورد احداث خط ریلی شیراز-فیروزآباد-عسلویه با نگاه کارشناسی و بررسی صرفه وقت و هزینه اعلام شده است.

الماسی ادامه داد: بنده هرگز مخالفتی با طرح ریلی ساحلی و ارتباط مرکز استان به خط ریلی کشور نداشته و از حامیان این طرح در مجلس بوده و هستم و حتی در جلسه رای اعتماد وزیر محترم راه به عنوان یکی از مطالبات استان آن را مطرح کردم اما عصبانیت و سخنان ناروای آقای سعادت به عنوان رئیس مجمع نمایندگان استان که باید حامی طرح ریلی جنوب در کنار طرح ساحلی باشد برایم غیر قابل باور است.

وی افزود: حوزه انتخابیه جنوب استان که بخش اعظم منابع درآمدی کشور را تامین می کند از شهرستان دیر با بزرگترین اسکله صیادی کشور و مناطق گازی پارس شمالی تا شهرستان جم با شرکت بزرگ پالایش گاز فجر جم و کنگان و عسلویه با فازهای بزرگ گازی پارس جنوبی، شایسته بهترین مسیرهای ارتباطی هوایی، زمینی و ریلی هستند و همه استان از استاندار تا نمایندگان باید از این طرح مهم ریلی در جنوب استان در کنار طرح ریلی "شیراز به بوشهر" حمایت کنند تا استان از دو مسیر ریلی برای ارتباط با مرکز کشور برخوردار باشد، نه اینکه با نگاه سلبی و بخشی علیه منافع استان و کشور اقدام کنیم.

الماسی با اشاره به برخی مواضع ناصواب رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر در خصوص موضوع اشتغال پارس جنوبی نیز گفت: از آقای سعادت انتظار است که در بحث اشتغال نیروی بومی، یاری رسان مردم و مسئولان باشد نه اینکه با جوسازی ها و انتشار اخبار نادرست، فضای همدلی استان در حمایت از نیروهای توانمند بومی را دچار خدشه سازد.

«خلیج فارس» حق پاسخگویی نماینده دشتستان را محفوظ می داند، اگرچه امیدواریم مجمع نمایندگان استان هم افزایی و تعامل را جایگزین رو در رو شدن و پنجه کشیدن به صورت همدیگر کنند.

در این زمینه
راه‌آهن بوشهر قربانی اختلاف نظر نمایندگان

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه