پنج شنبه, 16 تیر 1401 - Thursday, 07 July 2022
کد خبـر : 1375
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۲۳ آذر ۱۳۹۶ ۱۰:۵۷
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

جزییات انتخاب نمایندگان معلمان در صندوق ذخیره فرهنگیان

جزییات انتخاب نمایندگان معلمان در صندوق ذخیره فرهنگیان

آوای پارسیان : وی ابراز امیدواری کرد: مجموع این عملکردها منجر به کمتر شدن فاصله لایه‌های مدیریتی صندوق ذخیره با فرهنگیان عضو این صندوق شود تا به اعتماد اجتماعی جامعه معلمان کمک کند.

مشاور اقتصادی وزیر آموزش و پرورش در مورد انتخاب نمایندگان معلمان در صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: وزیر آموزش و پرورش قصد دارد از میان افرادی که توسط ایشان بایست به عنوان نماینده به صندوق معرفی شود، سه نفر (دو نفر عضو هیات امنا و یک نفر بازرس) را  به عنوان نماینده فرهنگیان از طریق یک انتخابات آزاد و مبتنی بر آرا الکترونیکی، معرفی نماید.

http://sarmashghnews.com/wp-content/uploads/2017/12/fileLoader-2-750x445.jpg

به گزارش «آوای پارسیان» به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش؛ اصغر حصیری افزود: این ماموریت از اواسط آبان ماه سال جاری از طرف وزیر به اینجانب محول شده تا ساز و کارهای این انتخابات را از لحاظ سازمانی و  اجرایی مورد بررسی و در حداقل زمان ممکن  آن را برگزار نماییم. از این رو در مرحله اول با اعلام  فراخوان از طریق سامانه مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی جهت دریافت دیدگاه های فرهنگیان در خصوص چگونگی انتخاب سه نفر از نمایندگان فرهنگیان در صندوق ذخیره و جمع آوری نقطه نظرات ایشان و بکارگیری نظرات در روند برگزاری انتخابات را انجام دادیم.

وی ادامه داد: انتخابات در مراحل استانی و کشوری برگزار می‌شود. در مرحله اول با توجه به سهمیه هر استان حداقل یک نفر و حداکثر ۵ نفر با انتخابات الکترونیکی از هر استان به مرحله کشوری راه پیدا می‌کنند. در مرحله کشوری از بین منتخبان استانی سه نفر (دو عضو هیئت أمنا و یک بازرس) انتخاب می‌شوند.

مشاور اقتصادی وزیر آموزش و پرورش افزود: پس از انتخاب این افراد، به منتخبین آموزش مقدماتی تحت وب برای برگزیدگان نماینده معلمان جهت دانش افزایی در حوزه مالی و نظارت داده خواهد شد تا این افراد برای حضور در جلسات صندوق آمادگی لازم را کسب نمایند. برنامه های دیگری نیز بایست در کمیته سیاست گذاری و راهبری مصوب شود که متعاقبا اعلام می شود

اصغر حصیری درباره پیامدهای انتخابات و نتایج آن افزود: انتظار داریم اجرای این فرایند در وزارت آموزش و پرورش تمرینی باشد برای اجرای درست تفویض اختیار به معلمان و همچنین به تمرین دمکراسی در جامعه فرهنگیان منجر شود. این انتخابات می تواند نظارت مستقیم معلمان در یک فرآیند انتخاباتی که برای آنان اختیار، مسئولیت و پاسخگویی را همراه داشته باشد. همچنین در آورده هایی که از طرف خودشان و دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان وارد می شود و فعالیت اقتصادی صندوق ذخیره، نظارت بیشتری داشته باشند.

وی ابراز امیدواری کرد: مجموع این عملکردها منجر به کمتر شدن فاصله لایه‌های مدیریتی صندوق ذخیره با فرهنگیان عضو این صندوق شود تا کمک به اعتماد اجتماعی جامعه معلمان برای حضور موثرتر در مولفه‌های عملکردی دیگر و افزایش شفافیت و توسعه نظارت فراگیر بر عملکرد صندوق ذخیره فرهنگیان را بوجود آورد.

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه