شنبه, 18 آذر 1402 - Saturday, 09 December 2023
کد خبـر : 1378
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۲۳ آذر ۱۳۹۶ ۱۱:۰۴
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

گوجه‌فرنگی‌کاران استان ۱۰۰ هزار تن محصول خارج از فصل برداشت کردند

گوجه‌فرنگی‌کاران استان ۱۰۰ هزار تن محصول خارج از فصل برداشت کردند

آوای پارسیان : معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به آغاز برداشت گوجه‌فرنگی خارج از فصل در استان بوشهر گفت:کشاورزان این استان تاکنون ۱۰۰ هزار تن گوجه فرنگی خارج از فصل از ۲ هزار هکتار برداشت کرده‌اند. به گزارش« آوای پارسیان» به نقل از تسنیم؛ خسرو عمرانی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با اشاره به اینکه بیش از 12 هزار هکتار از اراضی مناطق استان بوشهر به کشت گوجه فرنگی خارج  از فصل اختصاص دارد اظهار داشت:گوجه فرنگیشهرستان‌های دشتستان، دشتی، دیر، جم و کنگان در تولید گوجه فرنگی خارج از فصل نقش مهمی دارند ولی بیشترین محصول در شهرستان دیر  و دشتی کشت و برداشت می‌شود.

وی با بیان اینکه کشاورزان این استان رتبه نخست تولید گوجه فرنگی خارج از فصل در کشور دارند افزود:  برداشت گوجه فرنگی خارج از فصل در استان بوشهر از اواسط آبان در مناطقی که آب وهوایشان خنک‌تر است،آغاز کرده‌اند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر  تصریح کرد: کشاورزان بخش‌های ارم و بوشکان شهرستان دشتستان و شهرستان جم که آب و هوای آنها خنک‌تر است، برداشت محصولشان را زودتر از بقیه آغاز کرده و به تازگی به پایان رسانده‌اند.

عمرانی با اشاره به آغاز برداشت گوجه‌فرنگی خارج از فصل در استان بوشهر گفت:کشاورزان این استان تاکنون 100 هزار تن  گوجه فرنگی خارج از فصل برداشت از 2 هزار هکتار مزرعه آغاز کرده‌اند.

وی با بیان اینکه  گوجه فرنگی به طور میانگین هر کیلوگرم 1500 تومان از کشاورزان خریداری می‌شود گفت:  برداشت محصول از شهرستان‌های دشتی و دیر که تولیدکننده اصلی این گوجه فرنگی تازه آغاز شده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: برداشت تا اوایل اردیبهشت سال آینده ادامه دارد و پیش بینی می‌شود 560 هزار تن محصول از 12 هزار هکتار مزرعه برداشت شود.

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه