جمعه, 15 اسفند 1399 - Friday, 05 March 2021
کد خبـر : 1385
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۲۳ آذر ۱۳۹۶ ۱۱:۱۹
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

کشت میوه استوایی در گلخانه‌های بوشهر

کشت میوه استوایی در گلخانه‌های بوشهر

آوای پارسیان : مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بوشهر گفت: گیاه فیسالیس در سطح هزار و ۵۰۰ متر مربع در گلخانه‌های روستای آبطویل شهرستان بوشهر کشت شد.

به گزارش «آوای پارسیان» به نقل از مهر؛ کبری توکلی صبح چهارشنبه در بازدید از گلخانه‌های شهرستان بوشهر اظهار داشت: گیاه فیسالیس میوه استوایی است که در آفریقا و آسیا یافت می‌شود و بوته‌های این میوه تا ارتفاع یک متر رشد می کنند.https://media.mehrnews.com/d/2016/03/06/4/2019553.jpg?ts=1486462047399

وی اضافه کرد: این گیاه دارای بوته‌های کوچک مخملی کرم رنگ سه گوش است، میوه آن نارنجی رنگ متمایل به زرد بوده، هر بوته در صورت نگهداری صحیح قادر به تولید دو تا پنج کیلوگرم میوه است. این میوه بی نظیر، با رنگ نارنجی زرد، تقریباً هم سایز عناب است.

توکلی افزود: تمایل بازار ایران به میوه‌های خاص و جدید است و شرایط کاشت، داشت و برداشت این میوه، کاملاً شبیه به گوجه فرنگی است. این گیاه با استفاده از بذر ازدیاد می یابد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بوشهر خاطرنشان کرد: بوته‌های این میوه تا ارتفاع یک متر رشد می‌کنند و دارای بوته‌های کوچک مخملی کرم رنگ سه گوش است.

وی درباره خواص این گیاه بیان داشت: فیسالیس منبع غنی و طبیعی از آنتی‌اکسیدان‌ها بوده و ویتامین های A ، B ،E ، C ، P و F و مواد معدنی نظیر آهن، پتاسیم، فسفر و منیزیم را در خود دارد.

توکلی افزود: این میوه بدن انسان را در مقابل خنثی‌سازی رادیکال‌های آزاد که موجب بروز بیماری‌هایی چون سرطان، سکته قلبی، آسم و آلرژی می‌شود، حفاظت می‌کند و تقویت کننده سیستم دفاعی بدن است و خاصیت ضد سرطانی، ضد باکتری و ضد ویروسی دارد.

وی افزود: علاوه بر خواص دارویی فراوان این میوه، از برگ و ساقه های آن نیز به صورت دم نوش استفاده می‌شود. دم کرده آن برای درمان آسم موثر است، این میوه برای بیماری های پوستی خاصیت ضدالتهابی و ضدعفونی کننده دارد. برگ‌های آن نیز برای درمان مالاریا، هپاتیت، روماتیسم و ناراحتی کبدی مورد استفاده قرار می گیرد.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه