پنج شنبه, 14 مهر 1401 - Thursday, 06 October 2022
کد خبـر : 1418
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۲۳ آذر ۱۳۹۶ ۱۸:۰۲
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

پلیس زیر ذره‌بین مردم است/ وضعیت مطلوب امنیت استان+ تصاویر

پلیس زیر ذره‌بین مردم است/ وضعیت مطلوب امنیت استان+ تصاویر

آوای پارسیان : سردار واعظی در بخش دیگری از این نشنست، وضعیت امنیت استان را مطلوب دانست و بیان کرد: در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر کاهش جرایم و کشف آنها شرایط مطلوبی داریم.

فرمانده انتظامی استان بوشهر می گوید: این نیرو به دلیل ارتباط گسترده کاری که با مردم دارد، عملکرد آن زیر ذره بین و رصد دقیق مردم است از این رو باید در ایفای مسئولیت ها نهایت دقت را بکار برد.

به گزارش «آوای پارسیان»؛ سردار حیدر واعظی صبح پنجشنبه به همراه معاون اطلاع رسانی نیروی انتظامی استان از دفتر هفته نامه و پایگاه اطلاع رسانی خلیج فارس بازدید و با مدیرمسئول و خبرنگاران این رسانه گفتگو کرد.

در این دیدار، سردار واعظی فرمانده انتظامی استان اظهار داشت: در استان بوشهر فرصت های اقتصادی فراوانی وجود دارد که در کنار آن آسیب های اجتماعی به وجود می آید و نیروی انتظامی با همکاری رسانه ها و سایر سازمان ها و دستگاه های مربوطه باید به منظور رفع این آسیب ها تلاش کنند.

وی با اشاره به اینکه نیروی انتظامی به دلیل کارکرد گسترده ای که دارد، ارتباطش با مردم وسیع و رصد عملکرد آن هم در افکار عمومی بالاست، اظهار داشت: اگر قصوری از سوی ما رخ دهد، ابایی از عذرخواهی نداریم، همچنان که طی سه ماه حضور در استان، طی دو مرحله بابت برخی اشکالات و ایرادات صورت گرفته از سوی همکاران در اطلاعیه هایی عذرخواهی کرده و قول پیگیری موضوع داده ایم که بازخورد خوبی در فضای عمومی داشت.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: پلیس در جای جای زندگی مردم حضور دارد و افراد جامعه به صورت شبانه روز نقش پر رنگ پلیس را در جامعه احساس می کند، از این رو در کنار خدمات ارائه شده، امکان بروز خطا هم وجود دارد، اما عذرخواهی و اصلاح اشکالات، اعتماد بیشتر افکار عمومی به نیروی انتظامی را در پی دارد.

وضعیت امنیت استان مطلوب است

سردار واعظی در بخش دیگری از این نشنست، وضعیت امنیت استان را مطلوب دانست و بیان کرد: در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر کاهش جرایم و کشف آنها شرایط مطلوبی داریم.

وی ادامه داد: در تلفات انسانی تصادفات 17 درصد کاهش نسبت به سال گذشته داشته ایم، در کشفیات مواد مخدر نیز رشد 16 برابری داشته ایم، طوری که تاکنون 9 تن مواد مخدر کشف شده که به اندازه میزان کشفیات سال گذشته می باشد، ضمن اینکه تقریبا  100 درصد پرونده جرائم فضای مجازی توسط پلیس فتا کشف شده است.

فرمانده انتظامی استان همچنین درخصوص درخواست مدیرمسئول «خلیج فارس» پیرامون ضرورت تسهیل تردد کالاهای تجاری در گلوگاههای انتظامی برای ماندگاری فعالیت تجار در استان، اظهار داشت: در راستای رونق اقتصادی استان نشست های تخصصی با دستگاههای مسئول نظیر تعزیرات و گمرک برگزار کرده ایم که خوش بین هستیم با تعامل و همکاری آنها و پیشنهاداتی که برای حضور دستگاههای مسئول جهت حضور نمایندگان شان در گلوگاه داریم، در آینده نزدیک شاهد تسهیل بیشتر در این مهم خواهیم بود.

وی همچنین با تایید اظهارات مدیرمسئول «خلیج فارس» مبنی بر ضرورت رسیدگی بیشتر به معیشت ماموران انتظامی اظهار داشت: این مهم نیازمند عنایت بیشتر دولت است، ضمن اینکه پیگیری هایی با ستاد کل نیروهای مسلح و ستاد مرکزی به منظور توجه بیشتر به معیشت کارکنان و ماموران داشته ایم.

در این نشست مدیر مسئول هفته نامه و پایگاه اطلاع رسانی خلیج فارس با تشکر از حضور فرمانده انتظامی استان در دفتر این رسانه، خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی ماموریت های متنوعی در جامعه دارد که به همین نسبت عملکرد آن با حساسیت بیشتری رصد و بعضا نقد می شود، از این رو انتظار می رود رویه تعامل و سعه صدر فرماندهان انتظامی در قبال انتقادات رسانه ها که تاکنون وجود داشته، ادامه یابد.

علی احمدی همچنین توجه به معیشت ماموران انتظامی با هدف کارآمدی بیشتر و تسهیل در تردد محموله های تجاری استان خصوصا گلوگاههای انتظامی به منظور جلوگیری از مهاجرت تجار به استان های مجاور را ضروری دانست.

در پایان این دیدار، فرمانده انتظامی استان با اهدای لوح سپاس به مدیرمسئول هفته نامه و پایگاه اطلاع رسانی «خلیج فارس» از همکاری این رسانه در مسیر برقراری امنیت پایدار تقدیر کرد.http://pgnews.ir/gozaresh/uploads/p1c1a3c4521iae1m191tbp1mkq1r08g.jpg

 

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه