دوشنبه, 06 بهمن 1399 - Monday, 25 January 2021
کد خبـر : 1444
تاریخ انتشار: شنبه, ۲۵ آذر ۱۳۹۶ ۱۲:۲۸
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

اجرای خط ریلی بوشهر، راه‌آهن شیراز را از بن‌بست خارج می‌کند

اجرای خط ریلی بوشهر، راه‌آهن شیراز را از بن‌بست خارج می‌کند

آوای پارسیان : معاون امور عمرانی استاندار فارس گفت: با اتصال پروژه خط ریلی استان فارس به بوشهر ضمن خارج ساختن خط ریلی شیراز از بن بست، خط ریلی تهران تا فارس را دارای توجیه اقتصادی می‌کند.

به گزارش «آوای پارسیان» به نقل از تسنیم؛ عنایت‌الله رحیمی صبح امروز در نشست بررسی اجرای  اتصال خط ریلی شیراز به بوشهر با بیان اینکه خط ریلی بوشهر از اهمیت بالایی برخوردار است اظهار داشت: خط ریلی بوشهر و اتصال آن به راه‌آهن شیراز، خطوط راه‌آهن تهران تا فارس را اقتصادی می‌کند.

https://newsmedia.tasnimnews.com/Tasnim/Uploaded/Image/1396/06/19/139606191037142811888264.jpg

وی با بیان اینکه زمان برگشت سرمایه‌گذاری خط ریلی شیراز به بوشهر بسیار کوتاه است افزود: با اتصال خط ریلی شیراز به بوشهر به سبب افزایش حمل و نقل بار، زمان بازگشت سرمایه‌گذاری آن در یک دوره کوتاه امکان‌پذیر می‌شود و این نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاری در این عرصه هزینه نیست.

معاون امور عمرانی استاندار فارس با تاکید بر اهمیت اتصال خط ریلی شیراز به بوشهر گفت: با اتصال پروژه خط ریلی استان فارس به بوشهر ضمن خارج ساختن خط ریلی شیراز از بن بست، خط ریلی تهران تا فارس را دارای توجیه اقتصادی می‌کند.

رحیمی، کاهش هزینه‌های حمل و نقل بار، صرفه جویی در سوخت، بهبود وضعیت اقتصادی منطقه، کاهش آلودگی محیط زیست و رونق اقتصادی استان‌های مختلف را از جمله مزایای  اتصال خط ریلی شیراز به بوشهر دانست.

وی، افزود: با اجرای خط ریلی شیراز به بوشهر و اتصال آن به راه آهن گل‌‌گهر اتفاق میمونی در این عرصه محسوب می‌شود.

معاون امور عمرانی استاندار فارس تاکید کرد: هر نوع همکاری برای تسریع در اجرای خط ریلی شیراز به بوشهر از سوی استانداری فارس انجام می‌شود.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه