دوشنبه, 13 آذر 1402 - Monday, 04 December 2023
کد خبـر : 1475
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۲۶ آذر ۱۳۹۶ ۱۲:۵۴
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

کشت علوفه «سورگوم» برای اولین بار در تنگستان

کشت علوفه «سورگوم» برای اولین بار در تنگستان

آوای پارسیان: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تنگستان گفت: طرح کشت علوفه «سورگوم» برای اولین بار در تنگستان اجرا می‌شود.

به گزارش «آوای پارسیان » به نقل از مهر؛ اردشیر علائی صبح یکشنبه در حاشیه کارگاه آموزشی کشت علوفه اظهار داشت: در کارگاه آموزش عملی این گیاه که در بخش گورک صورت گرفت، نحوه کشت و مزایای سورگوم نسبت به سایر محصولات علوفه‌ای به کشاورزان و دامداران آموزش داده شد.https://media.mehrnews.com/d/2017/12/17/4/2665205.jpg

وی اضافه کرد: سورگوم نسبت به سایر محصولات علوفه ای پروتئین بالاتری دارد و برای دام به سه صورت تازه خواری (چرای مستقیم) خشک شده و سیلویی قابلیت مصرف دارد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تنگستان گفت: در گارگاه آموزش عملی این گیاه، مقاومت به شوری و شرایط کم آبی، روش کشت، تغذیه و زمان برداشت به کشاورزان و دامداران آموزش داده شد.

علائی هدف از این برنامه را ترویج کشت سورگوم و آشنایی کشاورزان با مزایای آن برای تعلیف دام اعلام کرد.

وی گفت: با توجه به بروز خشکسالی و کاهش منابع آب از لحاظ کمی و کیفی و سایر عوامل تاثیر گذار، کشت ذرت در بسیاری از مناطق با چالش روبرو خواهد بود. لذا در این حالت سورگوم بهترین گزینه برای تامین علوفه مورد نیاز دام است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تنگستان اظهار داشت: این محصول قابلیت آن را دارد که دو تا چهار چین برداشت شود و در شهرستان تنگستان برای اولین بار در سطح ۳ هزار متر مربع کشت می‌شود.

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه