جمعه, 17 آذر 1402 - Friday, 08 December 2023
کد خبـر : 1516
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۲۶ آذر ۱۳۹۶ ۲۲:۰۸
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

رئیس علوم پزشکی: همه اهالی استان دارای شناسنامه سلامت می‌شوند+عکس

رئیس علوم پزشکی: همه اهالی استان دارای شناسنامه سلامت می‌شوند+عکس

آوای پارسیان : بوشهر رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: امیدواریم روزی برسد که تمام مردم استان دارای شناسنامه سلامت باشند.

به گزارش «آوای پارسیان» به نقل از مهر؛ سعید کشمیری پیش از ظهر یکشنبه در نشست روسای شبکه‌های بهداشت و درمان استان بوشهر با بیان اینکه در گذشته مشکل اصلی نظام بهداشتی، بیماری‌های واگیر بود اظهار داشت: زمانی مالاریا در کشور بسیار زیاد بود تا آنجایی که در وزارت بهداشت اداره‌ای به نام مالاریا وجود داشت.

https://media.mehrnews.com/d/2017/12/17/4/2665508.jpg

وی اضافه کرد: خوشبختانه با تلاش بسیار بیماری‌های واگیر کنترل شد و بیماری‌ای مانند فلج اطفال از ریشه کن شد و در حال حاضر بیماری‌های غیرواگیر مانند دیابت، چاقی، بیماری‌های قلبی و عروقی از معضلات کشور و استان است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود:‌ در سایه تلاش‌های بسیار زیاد و توسعه زیرساخت‌ها، رتبه‌ بهداشتی کشور ما رتبه خوب و ارزشمندی است که مورد تحسین نهادهای بین‌المللی قرار گرفته است.

جایگاه خوب استان در حوزه بهداشت و درمان

کشمیری خاطرنشان کرد: در یکی از اجلاس‌های اخیر سازمان جهانی بهداشت از توسعه زیرساخت‌های بهداشتی کشور تقدیر شد.

وی همچنین با اشاره به جایگاه خوب استان بوشهر در حوزه شبکه‌های بهداشت و درمان بیان کرد: شبکه‌های بهداشت و درمان استان بوشهر یکی از بهترین‌ها در کشور هستند که این نه فقط یک ادعا است زیرا شاخص‌ها این را به خوبی نشان می‌دهد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ادامه داد: نتیجه تلاش‌ها در حوزه بهداشت زمان‌بر است؛ وضعیت فعلی ما نتیجه‌های تلاش‌های ۲۰ سال گذشته است و نتیجه تلاش‌های فعلی نیز در سال‌های آینده مشخص می شود.

کاهش مشکلات دهان و دندان کودکان

وی در بخش دیگری از سخنان خود به برنامه‌های وزارت بهداشت در حوزه دهان و دندان اشاره کرد و گفت: یکی از اولویت‌های وزارت بهداشت، دهان و دندان است.

کشمیری اظهار کرد: آمارهای نگران کننده‌ای در مورد پوسیدگی و کشیدن دندان در کودکان وجود دارد که از زمان ورود وزارت بهداشت شاهد بهبود وضعیت سلامتی دهان و دندان کودکان نسبت به گذشته هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: امیدواریم روزی برسد که تمام مردم استان دارای شناسنامه سلامت باشند.

لزوم بهبود وضعیت سلامتی مردم

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: مسئولیت سنگین سلامت مردم هر شهرستان بر عهده رئیس شبکه است که ضروری است وی با حضور میدانی و فعال در مراکز ارائه دهنده خدمات از نزدیک در جریان برنامه‌ها قرار بگیرد.

عبدالمحمد خواجه‌ئیان با تشکر از تلاش‌های صورت گرفته افزود: مدیران باید با استفاده از ابزارهای موجود در رفع مشکلات و بهبود وضعیت تلاش‌ بیشتری انجام دهند.

رئیس مرکز بهداشت استان بوشهر اضافه کرد: با بررسی شاخص‌ها می‌توان به پیشرفت یا عدم پیشرفت برنامه‌ها را در راه رسیدن به هدف سنجید.

خواجه‌ئیان تصریح کرد: ضروری است با همین امکانات موجود تمامی تلاش‌های برای بهبود وضعیت سلامتی مردم انجام شود.

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه