شنبه, 18 آذر 1402 - Saturday, 09 December 2023
کد خبـر : 1622
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۸ آذر ۱۳۹۶ ۱۷:۲۷
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

ملاقات حدادعادل با اعضای حزب کمونیست چین +عکس

ملاقات حدادعادل با اعضای حزب کمونیست چین +عکس

آوای پارسیان : عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار امیدواری کرد که چین یک الگوی متفاوتی از روابط بین الملل و متفاوت با آنچه که در دنیای غرب دیدیم به نمایش بگذارد.

به گزارش«آوای پارسیان» به نقل ازایسنا؛ حداد عادل در دیدار با حزب کمونیست چین در هتل آزادی گفت: در سفری که دو سال پیش از طرف مجمع تشخیص مصلحت نظام به چین داشتم در یک فرصت ده روزه با چین بیشتر آشنا شدم.

ملاقات حدادعادل با اعضای حزب کمونیست چین (+عکس)

وی افزود: احساس می کنم بین مسولان و مقامات چینی و ایرانی یک برنامه ای برای دیدار و تبادل نظر مستمر به وجود آمده که از نظر ما مثبت است.

وی افزود: سفر آقای لی جونگ برای تشریح تصویب حزب کمونیست چین برای مسولان ایرانی مفید خواهد بود. من خوشحالم چین به پیشتازی خود در همه جهات به ویژه در عرصه اقتصادی ادامه می دهد.

حدادعادل خاطرنشان کرد: دو سال پیش در مذاکرات طولانی که داشتم درباره راه جدید ابریشم زیاد صحبت کردیم و حال اطلاع یافتم که آن طرح تا حدود زیادی اجرا شده و ما جاده جدید ابریشم را یک رویکرد جدید برای چین در عرصه سیاست می دانیم.

این نماینده سابق مجلس گفت: داشتن قدرت اقتصادی و نظامی مطلوب هر کشوری است و بسیاری از قدرت ها مثل آمریکا درصدد توسعه قدرت اقتصادی خودشان هستند اما مهمتر از اقتصاد منطق و طرز تفکر کشورها و رفتار آنها با دیگران است.

عادل افزود: بسیاری از کشورهای آسیایی و افریقایی با پدیده استعمار اعم از شیوه استعمار کهن یا نو روبرو هستند. کشورهایی مثل آمریکا رشد اقتصادی شان به قیمت نابودی اقتصاد دیگران است و دخالت هایشان در کشورهای دیگر یک‌طرفه و به نفع خودشان است علاوه بر آن رفتارشان با کشورهای دیگر رفتار ارباب و برده است.

وی افزود: امیدواریم چین یک الگوی متفاوتی از روابط بین الملل و متفاوت با آنچه که در دنیای غرب دیدیم به نمایش بگذارد

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه