دوشنبه, 10 مهر 1402 - Monday, 02 October 2023
کد خبـر : 1645
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۹ آذر ۱۳۹۶ ۰۹:۵۲
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

ترمینال کانتینری بوشهر تا ۲ ماه دیگر افتتاح می‌شود

ترمینال کانتینری بوشهر تا ۲ ماه دیگر افتتاح می‌شود

آوای پارسیان : مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به پیشرفت ۸۲ درصدی ترمینال کانتینری مجتمع بندری نگین بوشهرگفت: این ترمینال با ظرفیت تخلیه و بارگیری ۳۰۰ هزار تی.ای.یو کانتینر دو ماه آینده افتتاح می‌شود.

به گزارش «آوای پارسیان» به نقل از تسنیم؛ محمدمهدی بنچاری صبح امروز در آیین انعقاد تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی با اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر  اظهار داشت: این تفاهم‌نامه به‌‌منظور ایجاد فعالیت‌های لجستیکی و صنایع تولیدی و ارزش افزده در منطقه ویژه اقتصادی بندر بوشهر، اجرای طرح احداث کارخانه کمپوت سازی در مجتمع بندری نگین با مشارکت بخش خصوصی  منعقد شده است.

https://newsmedia.tasnimnews.com/Tasnim/Uploaded/Image/1396/07/06/1396070612051188312074704.jpg

وی به اجرای طرح پسکرانه بندر بوشهر پرداخت و با اشاره به اجرای پروژه مجتمع بندری جزیره نگین بوشهر خاطر نشان کرد: مجتمع بندری نگین بوشهر به عنوان پسکرانه فعالیت‌های بندر بوشهر طراحی و با مشارکت بخش خصوصی اجرایی شده که با تکمیل آن ظرفیت تخلیه و بارگیری کالا در بندر بوشهر به بیش از 2 برابر افزایش می‌دهد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از سرمایه‌گذاری 600 میلیارد تومانی بخش خصوصی در مجتمع بندری نگین خبردادو تصریح کرد: علاوه بر سرمایه‌‌گذاری بخش خصوصی در اجرای طرح‌های روبنایی، ایجاد تاسیسات زیربنایی در مجتمع بندری نگین از جمله اقدام‌های اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر است.

بنچاری با بیان اینکه 3 پایانه کانتینری، چند منظوره و صادراتی در مجتع بندری نگین بوشهر طراحی شده است گفت: نخستین پروژه این مجتمع بندری تحت عنوان پایانه کانتینری روند اجرایی مطلوبی دارد که با تکمیل آن تحول مهمی در عرصه تجارت کالاهای کانتینری ایجاد می‌کند.

وی با اشاره به پیشرفت 82 درصدی ترمینال کانتینری مجتمع بندری نگین بوشهرگفت: این ترمینال  با ظرفیت تخلیه و بارگیری 300 هزار تی.ای.یو کانتینر دو ماه آینده افتتاح می‌شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با بیان اینکه در اجرای پایانه کانتینری مجتمع بندری نگین 340 میلیارد تومان سرمایه گذاری می‌شود افزود: با تکمیل این پروژه ظرفیت تخلیه و بارگیری کالاهای کانتینری دربندر بوشهر سالانه به یک میلیون تی.ایی.یو کانتینر افزایش می‌یابد.

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه