چهارشنبه, 05 مهر 1402 - Wednesday, 27 September 2023
کد خبـر : 1649
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۹ آذر ۱۳۹۶ ۱۰:۱۴
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

برگزاری کارگاه «فضای مجازی؛ تهدیدها و فرصت‌ها» در آبپخش

برگزاری کارگاه «فضای مجازی؛ تهدیدها و فرصت‌ها» در آبپخش

آوای پارسیان : کارگاه آموزشی«فضای مجازی؛ تهدیدها و فرصت ها» با حضور رئیس پلیس فتا شهرستان دشتستان در آبپخش برگزار شد.

به گزارش «آوای پارسیان» به نقل از مهر؛ رئیس پلیس فتا شهرستان دشتستان عصر دوشنبه در این کارگاه آموزشی اظهار داشت: فضای مجازی فی نفسه، آسیب زا نیست و در صورت استفاده صحیح از آن، در آگاهی بخشی جامعه مفید است.

https://media.mehrnews.com/d/2017/12/18/3/2667178.jpg

سرهنگ ابراهیم مزارعی افزود: البته استفاده نا صحیح از فضای مجازی، مضراتی به دنبال دارد که ممکن است خسارت جبران ناپذیری به فرد وارد کند.

مزارعی بیان داشت: هدف از تشکیل پلیس فتا، صیانت از حریم دینی و مذهبی کشور، حفظ حریم خصوصی افراد و حفظ زیرساخت‌های حیاتی کشور بوده است و برای تحقق این اهداف تلاش می‌کنیم.

وی تصریح کرد: والدین باید مواظب فرزندان خود در فضای مجازی بوده و همواره بر اعمال و رفتار آنها در شبکه‌های اجتماعی و اینترنت نظارت جدی داشته باشند.

مزارعی خاطرنشان کرد: غفلت والدین از فرزندان در ورود به فضای مجازی، خطرات زیادی را متوجه آنان می کند و مدیریت استفاده آنان از اینترنت و شبکه های اجتماعی توسط والدین بسیار ضرورت دارد.

رئیس پلیس فتا شهرستان دشتستان ابراز داشت: حفظ آبروی افراد در فضای مجازی، از مهمترین اولویت های ما است و با کسانی که بخواهند به هر نحو آبروی افراد را خدشه دار کنند برخورد جدی می کنیم.

وی با بیان اینکه اعتیاد به فضای مجازی سبب کم رنگ شدن مهر و عاطفه در خانواده می شود اظهار داشت: اعتیاد به فضای مجازی خطرناک است و باعث کم رنگ شدن فضای حقیقی می شود و کانون گرم خانواده را تهدید می کند.

مزارعی تصریح کرد: دوستی با فرزند بسیار مهم است و باعث کم شدن فاصله عاطفی بین فرزند و والدین می شود و از به دام افتادن فرزندان در ناهنجاری های اجتماعی جلوگیری می کند.

رئیس پلیس فتا شهرستان دشتستان ابراز داشت: از جمله کسانی که آسیب های فضای مجازی آنها را تهدید می کند نوجوانان و جوانان هستند و رسالت خانواده و مدرسه در کنترل و مدیریت آنها بسیار سنگین است.

مزارعی بیان داشت: نوجوانان و جوانان، آینده سازان کشور هستند و باید به صورت صحیح مدیریت شوند تا در فضای مجازی و حقیقی جامعه گرفتار آسیب های مختلف نشوند.

وی با اشاره به محاسن فضای مجازی اظهار داشت: فضای مجازی در زندگی امروزه بشر تاثیر فراوانی داشته و باعث کاهش هزینه ها و هدر رفتن وقت انسانها شده است.

مزارعی افزود: باید با تبدیل کردن تهدیدها در فضای مجازی به فرصت، از این پدیده ارزشمند استفاده بهینه کنیم.

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه