دوشنبه, 13 آذر 1402 - Monday, 04 December 2023
کد خبـر : 1668
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۹ آذر ۱۳۹۶ ۱۰:۵۷
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

پلنگ رودسر کشته شد +عکس

پلنگ رودسر کشته شد +عکس

آوای پارسیان : مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان گفت: پلنگ رودسر "آرزو" در درگیری با یک حیوان وحشی کشته شد.

به گزارش«آوای پارسیان»؛ قربانعلی محمدپور در گفت‌و‌گو با تسنیم در رشت با اعلام کشته شدن پلنگ رودسر "آرزو" اظهار داشت: ساعت 13 الی 13:30 عصر امروز سیگنال‌های نگران‌کننده‌ای مبنی بر عدم تحرک این پلنگ دریافت شد.

پلنگ رودسر کشته شد (+عکس)

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گیلان اعلام کرد: به محض دریافت گزارش عدم تحرک طولانی مدت، تیم‌های کارشناسی به مناطق جنگل‌های جواهردشت و سیاهکل‌رود رودسر اعزام شدند.

محمدپور با اعلام اینکه تیم کارشناسی اعزام شده به‌وسیله ردیاب‌های دستی موفق به کشف لاشه پلنگ در جنگل‌های جواهردشت شدند گفت: بر اساس بررسی‌های اولیه، پلنگ در درگیری با یک حیوان وحشی دیگر کشته شده است.

وی با تاکید بر لزوم بررسی دقیق‌تر جهت کشف دقیق علت مرگ پلنگ رودسر تصریح کرد: لاشه پلنگ تا دو ساعت آینده برای بررسی به مرکز استان می‌رسد اما براساس گزارشات هیچ‌گونه اثری مبنی بر دخالت انسان در مرگ پلنگ دیده نشده است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودسر نیز در این زمینه به خبرنگار تسنیم گفت: لاشه یک قلاده پلنگ در ارتفاعات منطقه حفاظت شده سرولات چابکسر کشف شد.

وی با بیان اینکه این پلنگ ماده همان پلنگی است که سال گذشته پس از زخمی شدن جهت تیمار به تهران منتقل شده بود افزود: این پلنگ پس از حدود 9 ماه تیمار، آبان‌ماه امسال در منطقه حفاظت شده سجیدان چابکسر رهاسازی شده بود.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودسر با اشاره به اینکه شواهد موجود حاکی از درگیری این پلنگ با حیوان درنده‌ای دیگر است گفت: تحقیقات در زمینه نحوه کشته شدن این پلنگ و بررسی دقیق ماجرا توسط کارشناسان محیط زیست استان آغاز شده است.

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه