چهارشنبه, 16 آذر 1401 - Wednesday, 07 December 2022
کد خبـر : 1670
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۹ آذر ۱۳۹۶ ۲۲:۰۹
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

دادستان بوشهر اظهارات نماینده همدان درباره گمرک دلوار را رد کرد/ خدری: با خجسته برخورد قانونی شود

دادستان بوشهر اظهارات نماینده همدان درباره گمرک دلوار را رد کرد/ خدری: با خجسته برخورد قانونی شود

آوای پارسیان : در شرایطی که مصوبه سه ماه پیش هیات دولت درباره ته لنجی با وجود مانورهای تبلیغاتی استاندار سابق، طی ماههای اخیر نتیجه عکس داده و منجر به توقف فعالیت ملوان شده، برخی اظهارات به کور کردن بیشتر این کلاف منجر می شود.http://pgnews.ir/gozaresh/uploads/p1c1q14qc3lr64lsu4699o1hqb4.jpg

به گزارش «آوای پارسیان»؛ سه شنبه شب در شبکه خبر سیما "خجسته" نماینده همدان از رشوه خواری 300 میلیاردی یک کارمند در گمرک دلوار از توابع شهرستان تنگستان خبر داد و آن را به کالای همراه ملوانی مرتبط دانست.

دادستان عمومی و انقلاب بوشهر اظهارات این نماینده را تکذیب کرده و گفت: 300 میلیارد تومان رشوه اخذ شده توسط کارکنان گمرک دلوار و عبور 10 هزار کامیون کالای قاچاق از این گمرک مورد تائید نیست.

http://pgnews.ir/gozaresh/uploads/p1c1q1d6mgehs1fll6jhht1hat4.jpgعلی حسن پور پیش از ظهر چهارشنبه در مصاحبه با خبرگزاری قوه قضائیه افزود: این پرونده مربوط به خرداد سالجاری است و بیشترین رقمی که تاکنون به متهم اصلی پرونده تفهیم اتهام شده 340 میلیون تومان است.

وی اضافه کرد: پرونده رشوه خواری گمرک بندر دلوار در دست بررسی و رسیدگی است و تاکنون حکمی در این زمینه صادر نشده است.

حسن پور تاکید کرد: برای صدور حکم نهایی این پرونده باید بررسی های لازم توسط مراجع قضایی انجام شود.

واکنش نماینده بوشهر به ادعای نماینده همدان
خدری نیز صبح امروز واکنش تندی به گفته های خجسته، نماینده همدان نشان داد و خواستار عذرخواهی این نماینده از مردم استان های بوشهر و خوزستان شد.

http://pgnews.ir/gozaresh/uploads/p1c1q15rbv172p15anrs01l9c1jj35.jpgخدری در تذکر شفاهی: با نماینده همدان برخورد قانونی شود

نماینده بوشهر، گناوه و دیلم نیز در جلسه صبح امروز مجلس درخصوص این اظهارات تذکر شفاهی داد.

گزیده اظهارات عبدالحمید خدری در ادامه می خوانید:

 • اظهارات دیشب خجسته نماینده همدان در شبکه خبر سبب برآشفته شدن مردم حوزه انتخابیه بنده در دلوار و همچنین مردم حوزه انتخابیه آقای گلمرادی نماینده مردم هندیجان شده است.
 • ایشان باید از مردم خوزستان و بوشهر درباره اظهاراتش پیرامون قاچاق ساماندهی شده در بنادر دلوار تنگستان و سجافی هندیجان سریعا عذرخواهی کند
 • بنده و آقای گلمرادی نماینده هندیجان شکایت خود را از ایشان به هیات نظارت بر رفتار نمایندگان ارائه می دهیم که این هیات باید یک رفتار قاطعانه با آقای خجسته داشته باشد چرا که ایشان بدون هیچ اطلاعات مستندی در یک برنامه زنده تلویزیونی مردم خوزستان و بوشهر را زیر سوال برده است.
 • اگر بنده امروز جلوی آقای گلمرادی را نمی گرفتم اتفاقاتی رخ می داد که گفته می شد در شأن نمایندگی نیست.
 • صدا و سیما که با یک سیاست خاص صحبت های آقای خجسته را پخش کرد سریعا باید یک مناظره زنده تلویزیونی در همان برنامه مستندات اظهارات آقای خجسته به اطلاع مردم برسد. (متن کامل)

http://pgnews.ir/gozaresh/uploads/p1c1q16q4u5sdf2q14rq1s6s1fj76.jpgشهریاری: تمام تلاشم را برای حق مردم دلوار را بکار می گیرم

همچنین بعدازظهر امروز نماینده دشتی و تنگستان طی بیانیه ای به این موضوع واکنش نشان داد.

در بیانیه کمال الدین شهریاری آمده:

 • در قانونمندی مردم دلوار اینکه با وجود مصوبه هیأت دولت که ترخیص ته لنجی را سخت نموده، هیچگاه نسبت به تخلیه بارهایی که سه ماه در اسکله هایشان در انتظار تخلیه است از راه غیرقانونی وارد نشده اند.
 • اینجانب تهمت وارده از سوی یکی از نمایندگان مجلس در برنامه زنده تلویزیونی به مردمان دیار شجاعت و مردانگی "دلوار" که در هیچ محکمه ای اثبات نشده است را ناروا و بی پایه و اساس دانسته و تمامی تلاش خود را جهت احقاق حق این مردم شریف از مبادی قانونی به کار خواهم بست.

گمرک ایران: تکذیب رشوه 300 میلیاردی توسط رئیس گمرک دلوار

همچنین گمرک ایران ادعاهای نماینده همدان مبنی بر اخذ رشوه 300 میلیارد تومانی توسط رئیس گمرک دلوار را نادرست خوانده و اعلام کرد: این نماینده مجلس در روزهای اخیر با ادعاهایی برخاسته از القائات توسط افراد شناخته‌شده و نخ نما که پرونده کیفری آن‌ها در مراجع قضایی مطرح رسیدگی است که در صورت لزوم شماره پرونده و اتهامات آنان ارائه  خواهد شد، اقدام به تخریب چهره گمرک  و کارکنان خدوم و زحمتکش گمرک کرده  که در زمان خود قابل پیگرد قانونی است.

گزیده این بیانیه در ادامه می خوانید:

 • شایان ذکر است هر زمانی که گمرک پرونده قضایی این افراد را پیگیری نموده ودر آستانه صدور رای یا قرار قضایی قرار می گیرد این‌گونه تهمت ها وتشویش اذهان عمومی از طرق مختلف شدت بیشتری می گیرد که مستندات آن نیز موجود و قابل ارائه است.
 • شناخت جغرافیایی منطقه و وضعیت گمرکات و اسکله‌های مناطق مختلف و نیز ظرفیت آن‌ها به سادگی نشان می دهد که ورود 10 هزار کامیون کالای قاچاق از طریق گمرک دلوار صرفاً ادعایی غیر ممکن است.
 • روشن و واضح است که ورود کالاهای ملوانی و ته لنجی مشمول معافیت است و تحت نظارت سایر دستگاه ها  صورت می گیرد که البته گمرک با همکاری سایر سازمانها و وزارتخانه‌ها در تلاش است نسبت به ساماندهی این کالاها  اقدام نماید و جای این پرسش است که چگونه امکان دارد 10 هزار کامیون کالای قاچاق از گلوگاه‌های متعدد نظارتی با حضور مقتدرانه نیروی انتظامی عبور نماید و کسی متوجه نشود؟! واگر نماینده همدان از ان مطلع بوده چرا تاکنون در مراجع قضایی طرح شکایت نشده است و چرامرتکبین قاچاق تحت پیگرد قضایی قرار نگرفته اند واین کالاها به کجا حمل شده وهیچ سازمانی از حمل وتوزیع آن‌ها ممانعتی به عمل نیاورده است.
 • گمرک ایران بار دیگر تاکید می‌نماید که طرح چنین مواردی از سوی این نماینده مجلس محترم شورای اسلامی علیه گمرک نادرست و پرونده‌های مورد اشاره ایشان تماماً توسط دفاتر نظارتی گمرک کشف و پیگیری شده است و همان طور که قبلاً نیز اعلام شد موضوع پرونده یک پیرزن روستایی در خصوص واردات 600 دستگاه بنز و پورشه صرفاً بدهی مالیاتی بوده که پرونده این شخص با شکایت گمرک و سازمان امور مالیاتی در دادسرای ویژه امور اقتصادی مطرح رسیدگی بوده و تاکنون منجر به صدور قرار و ورای نشده است و استنباط شخصی نماینده همدان مبنی بر قاچاق بودن این خودروها نادرست است.
نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه