چهارشنبه, 05 مهر 1402 - Wednesday, 27 September 2023
کد خبـر : 1701
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۳۰ آذر ۱۳۹۶ ۲۱:۳۴
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

نازنین زاغری مشمول شرایط آزادی زودهنگام از زندان است

نازنین زاغری مشمول شرایط آزادی زودهنگام از زندان است

آوای پارسیان :«ریچارد راتکلیف» مدعی شد که نازنین زاغری مشمول شرایط آزادی زودهنگام از زندان است.

به گزارش«آوای پارسیان» به نقل ازایلنا؛ «ریچارد راتکلیف» همسر نازنین زاغری تبعه ایرانی- بریتانیایی که به دلایل امنیتی در ایران زندانی است، مدعی شد که همسرش واجد شرایط آزادی زودهنگام از زندان است.

«ریچارد راتکلیف» امروز -پنجشنبه- گفته که وکیل همسرش در رابطه با احتمال اینکه وی کریسمس خانه باشد، ابراز امیدواری کرده است.

این خبر پس از آن مطرح شد که «بوریس جانسون» وزیر خارجه بریتانیا در ماه جاری به ایران سفر کرد و در جریان این سفر، موضوع پرونده نازنین زاغری را مطرح کرد؛ هدف سفر جانسون تلاش برای جبران اظهارات گذشته‌اش بود که احتمال بیشتر شدن دوره محکومیت زاغری را افزایش می‌داد.

راتکلیف در گفت‌وگو با برنامه «صبح بخیر بریتانیا» گفت: «شب گذشته زاغری با وکیلش ملاقات کرد. وکیل نازنین نسبت به گذشته امیدوارتر است چراکه وضعیت پرونده او نشان می‌دهد نازنین دارای شرایط آزادی از زندان است.»

همسر نازنین زاغری اضافه کرد که هنوز این خبر به صورت رسمی اعلام نشده است.

نازنین زاغری، مدیر پروژه «بنیاد تامسون رویترز»، پس از دستگیری در ایران، به اتهام اقدام‌های امنیتی، به پنج سال زندان محکوم شد.

نازنین زاغری تبعه ایرانی - انگلیسی است که در تاریخ ۱۵ فروردین -سوم آوریل- سال گذشته در فرودگاه امام خمینی (ره) دستگیر و به کرمان منتقل شد.

محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه پس از بازداشت نازنین زاغری با بیان اینکه سیستم اطلاعاتی در حال پیگیری پروژه نفوذ است گفته بود که دلیل بازداشت زاغری مسائل امنیتی است و پرونده به تهران منتقل شده و در تهران بررسی می‌شود.

 
نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه