چهارشنبه, 16 آذر 1401 - Wednesday, 07 December 2022
کد خبـر : 1783
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۰۳ دی ۱۳۹۶ ۱۱:۱۷
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

از تعطیلی بازار تا تجمع مقابل فرمانداری و بخشداری+عکس

از تعطیلی بازار تا تجمع مقابل فرمانداری و بخشداری+عکس

آوای پارسیان : بلاتکلیفی در تخلیه ته لنجی و مشکلات جانبی آن، کاسه صبر بازاریان را لبریز کرد و آن ها را ناگزیر به تجمع مقابل مراکز دولتی نمود.

بلاتکلیفی در تخلیه ته لنجی و مشکلات جانبی آن، کاسه صبر بازاریان را لبریز کرد و آن ها را ناگزیر به تجمع مقابل مراکز دولتی نمود.

به گزارش «آوای پارسیان»؛ اواسط مردادماه بود که استاندار سابق بوشهر با مانور تبلیغاتی بسیار، مصوبه هیات دولت درباره ته لنجی را پایان مصائب ملوانان در این خصوص دانست و وعده داد که اتفاقات خوبی برای این قشر، بازار استان و پایان بساط خودروهای شوتی در راه است.

اما کمی بعد از این وعده ها و همزمان با خروج وی از استان بوشهر، فعالان دریایی متوجه سرابی شدند که استاندار سابق پیش روی آنها ترسیم کرده بود.

تعطیلی بازار گناوه در اعتراض به مشکلات ته لنجی

http://pgnews.ir/gozaresh/uploads/p1c22hoa1a9ep1sb81ahbdjj1ksu5.jpg

از طرفی، مسدود شدن بساط ته لنجی که معاش ملوانان را به محاق برده و بازارهای ساحلی استان را به چالش کشده، با رفتن استاندار و عدم پیگیری موثر مدیریت جدید استان مواجه گردیده است.

به عنوان نمونه، هم اکنون یک کیسه برنج در بازار با جهش قابل ملاحظه ای مواجه شده و به نظر می رسد قیمت ها از این میزان هم بالاتر برود.

تجمع بازاریان گناوه

http://pgnews.ir/gozaresh/uploads/p1c22hpv0fhbs1fa0vdgoh01i3m6.jpg

در این بین، نطق های اعتراضی خدری و برخی دیدارهای شهریاری نمایندگان استان در مجلس هم نتوانست این کلاف سردرگم را باز کند؛ کلافی که البته استاندار سابق یکی از دستاوردهای دوران مدیریت خود دانسته بود.

در حال حاضر حدود دو ماه بازار بوشهر در رکود به سر برده و علی رغم وعده های مکرر مسئولین اما سردرگمی مسئولان در سامان دهی ته لنجی موجب شد تا بازهم بازاریان به میدان آمده و با تعطیلی واحدهای صنفی خود از دولت بخواهند هر چه سریع تر موضوع را رسیدگی کند.

در همین راستا، روز شنبه بازاریان شهرهای ساحلی گناوه، بندرریگ و دلوار با حضور مقابل فرمانداری یا بخشداری ها، خواستار چاره اندیشی در زمینه ته لنجی شدند.

طی روزهای گذشته نیز تجمعاتی از این دست مقابل فرمانداری های عسلویه و کنگان برگزار شده بود.

تعطیلی تجار دلوار مقابل بخشداری

http://pgnews.ir/gozaresh/uploads/p1c22hoa1aogp1dh112tclqsoi14.jpg

در همین خصوص، استاندار از پیگیری با مقامات دولتی برای اصلاح مصوبه ته لنجی و گشایش در این زمینه خبر داده، خدری نماینده بوشهر در مجلس نیز ابراز امیدواری کرده طی هفته جاری یا هفته آینده پیگیری با مرکز درباره مشکل ته لنجی به نتیجه برسد.

باید منتظر ماند و دید وعده ها در این خصوص به نتیجه می رسد یا بحران ته لنجی در استان بوشهر و مشکلات جانبی آن در اشتغال ملوانان و گرانی اقلام بازار ادامه می یابد.

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه