شنبه, 18 آذر 1402 - Saturday, 09 December 2023
کد خبـر : 1826
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۰۴ دی ۱۳۹۶ ۱۷:۵۶
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

پنهان‌کاری شهرداری، صدای عضو شورا را درآورد/ پروژه تقاطع غیرهمسطح تعطیل شود!

پنهان‌کاری شهرداری، صدای عضو شورا را درآورد/ پروژه تقاطع غیرهمسطح تعطیل شود!

آوای پارسیان : جلسات عصر یکشنبه شورای شهر بوشهر در بخش نخست با حضور شهروندان برگزار می شود که عمدتا درخصوص درخواست های شهری می باشد.

طاهره شمشیری با اشاره به عدم ارسال گزاری درباره زمان اتمام قراردادهای شهرداری و مناقصه و مزایده ها گفت: اگر تا یک هفته دیگر به این موضوع پاسخ داده نشود، درخواست تحقیق و تفحص از شهرداری و سازمان های تابعه را ارائه می کنم.

به گزارش «آوای پارسیان»؛ جلسات عصر یکشنبه شورای شهر بوشهر در بخش نخست با حضور شهروندان برگزار می شود که عمدتا درخصوص درخواست های شهری می باشد. انتقاد یک شهروند درباره تاخیر شهرداری برای پرداخت طلب وی در ازای تملک ملک در گذر، درخواست رییس هیات قایقرانی استان برای اجرای مصوبه شورای قبل جهت اختصاص محلی برای احداث اسکله این رشته ورزشی و مشکل اهالی تنگک درباره خاکی بودن اغلب کوچه ها و مشکلات بهداشتی این منطقه از مهمترین مواردی بود که توسط شهروندان مطرح شد و در خصوص برخی از آنها مقرر گردید شهروندان با معاون مربوطه در شهرداری نشستی برای رفع ابهامات داشته باشند.

بخش دیگری از این نشست به نطق های اعضا اختصاص داشت که ابتدا عبدالخالق برزگرزاده نسبت به پیشنهاد سرپرست شهرداری برای خرید ساختمان 36 میلیاردی و شائبه هایی که در این خصوص ایجاد شده، انتقاداتی مطرح کرد. (اینجا)

در ادامه طاهره شمشیری عضو شورا با اشاره به درخواست چند هفته پیش خود برای ارائه گزارشی پیرامون مزایده، مناقصه های شهرداری و زمان اتمام قراردادها گفت: این موضوع برای جلوگیری از تکرار درخواست های دقیقه نودی شهرداری جهت تمدید قرارداد پیمانکاران می باشد، نظیر آنچه در خصوص قرارداد خدمات شهری رخ داد و احتمالا باید منتظر قراردادهای دیگری از این دست باشیم که شورا را در عمل انجام شده قرار می دهند و نظارت ما را زیر سوال می برند.

وی افزود: حساب مربوط به حذف پارکینگ و نحوه هزینه کرد آن هم از موضوعات چالشی می باشد که چندین هفته درخواست ارائه گزارشی دقیق توسط شهرداری داریم، اما هنوز پاسخی از شهرداری نرسیده است.

وی خطاب به سرپرست شهرداری که در جلسه حضور داشت، تصریح کرد: اگر این اراده در شهرداری وجود دارد که شورا از جزییات و زمان اتمام قراردادها مطلع نشود، ما نیز از حق قانونی خود برای تحقیق و تفحص از شهرداری و سازمان های تابعه بهره می بریم،از این رو خواشه داریم طی همین هفته گزارشی درباره درخواست مذکور به شورا ارسال شود.

وی در بخش دیگری از نطق خود خواستار پرداخت شدن سهم نیم درصدی کتابخانه ها از اعتبارات شهرداری بوشهر شد و گفت: اگر اداره کل کتابخانه ها با حکم قضایی اقدام به برداشت این مبلغ از حساب شهرداری کند، براساس دستورالعملی که دارند برای استان هزینه می شود، ولی اگر شهرداری خودش آن را پرداخت نماید، اعتبار مذکور برای کتابخانه های شهر بوشهر هزینه خواهد شد که بهتر است گزینه دوم مدنظر باشد، چرا که محدوده اعتبارات ما برای شهر بوشهر است نه استان.

تقاطع غیرهمسطح تعطیل شود

رییس کمیسیون عمران و خدمات شهری هم در نطق خود نسبت به مشکلات فنی پروژه تقاطع غیرهمسطح میدان آزادی هشدار داد.

اکبر توسلی با اشاره به درخواست چند وقت پیش به رییس شورا برای برگزاری جلسه فوق العاده درباره مشکلات این پروژه و ایمن سازی تاسیسات شهری زیر این پل گفت: طبق اعلام شرکت آبفا، لوله سیمانی آب شهر زیر این پل قرار گرفته که با توجه به حجم بالای خاکریزی و فعالیت غلطک هایی که آنجا فعالند، درصورت شکستگی و بروز مشکل، شاهد بحران در این قسمت هستیم. همچنین برخی از تاسیسات برق فشار قوی نیز در این محدوده قرار دارد که باید برای ایمن سازی یا مقام سازی آنها فکر اساسی کرد، وگرنه با این شرایط پروژه تقاطع غیرهمسطح تعطیل شود بهتر است.

وی در بخش دیگری از نطق خود خواستار برگزاری برنامه های تفریحی و آموزش شهروندی سازمان فرهنگی شهرداری در محلات جنوبی شهر همانند مناطق مرکزی شهر شد.

توسلی در بخش دیگری از نطق خود، نامه ای به رییس شورا درباره توجه به آئین نامه شرایط احراز سمت شهردار بوشهر را قرائت کرد که در آن تاکید شده: برای انتخاب شهردار، حداقل 5 سال سابقه اجرایی و تحصیلات مرتبط با سمت شهرداری یا سابقه سمت شهرداری به عنوان شرایط اختصاصی مدنظر قرار بگیرد، ضمن اینکه ضروریست با توجه به فرصت 3 ماهه سرپرستی، قبل از اتمام مهلت مقرر، شهردار تعیین گردد.

جذب نیروهای سفارشی در شهرداری متوقف شود

روح الله نصرتی عضو شورا نیز در نطق خود گفت: اخیرا گزارش هایی درباره جذب نیرو در سازمان های تابعه شهرداری داشته ایم، درحالی که برای جذب نیرو باید مجوز شورا اخذ شود که از سرپرست شهرداری تقاضا داریم به بررسی این موضوع پرداخته و جذب نیروهای سفارشی را متوقف کند.

وی همچنین خواستار تسریع شورا در انتخاب شهردار شد تا به گفته وی شهر از رکود و خلا تصمیم گیری خارج شود.

رسیدگی به وضعیت سنگفرش خیابان های مرکزی

ندا عبدالله زاده هم در نطق خود به جلسه ماه گذشته شورا برای حل مشکل سنگفرش خیابان های مرکزی شهر بوشهر و ترمیم آن اشاره کرد که هنوز وارد فاز اجرایی نشده است. این عضو شورا همچنین خواستار تسریع در احداث زمین مینی فوتبال چمن مصنوعی مقابل اداره بندر شد که مدتهاست مردم این محله در انتظار بهره برداری آن می باشند.

سرپرست شهرداری بوشهر در این خصوص گفت: پس از مصوبه شورا برای ترمیم سنگفرش خیابان های مرکزی شهر، منتظر اعلام نظر شورای فنی استان بودیم که هنوز نظر فنی خود را اعلام نکرده و قرار است طی دو هفته آینده اعلام نظر کنند، قطعا تا آن زمان شهرداری نسبت به ترمیم مشکلات پیش آمده برای سنگفرش ها اقدام می کند.

در این نشست که هاشم زاده غایب بود، لایحه و طرحی در دستور کار قرار نداشت و پس از نطق اعضا و پاسخ های سرپرست شهرداری، جلسه شورا به پایان رسید.

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه