چهارشنبه, 15 تیر 1401 - Tuesday, 05 July 2022
کد خبـر : 1852
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۰۴ دی ۱۳۹۶ ۱۸:۴۸
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

خودنمایی بچه مایه دار تهرانی با ماشین قلابی پلیس+عکس

خودنمایی بچه مایه دار تهرانی با ماشین قلابی پلیس+عکس

آوای پارسیان : رئیس پلیس پایتخت از دستگیری 216 نفر از اراذل و اوباش و مزاحمان مردم در پایتخت خبر داد.

به گزارش«آوای پارسیان» به نقل از ایسنا؛ سردار حسین رحیمی در مراسم اجرای طرح برخورد با اراذل و اوباش و مخلان نظم و امنیت عمومی، گفت: طی 24 ساعت گذشته همکاران من در پلیس امنیت با اجرای 137 عملیات در نقاط مختلف تهران اقدام به دستگیری 216 نفر از اراذل و اوباش و مزاحمان محلات کردند.

رحیمی با بیان اینکه 50 نفر از این افراد به دلیل آنکه کمتر از 20 سال سن داشتند ارشاد شده و با اخذ تعهد به خانواده‌هایشان تحویل داده شدند، افزود: همچنین در اجرای این طرح 59 قهوه خانه و پاتوق اوباش اعمال قانون و نسبت به پلمب آن اقدام شد.

رئیس پلیس پایتخت اضافه کرد: همچنین مأموران در بازرسی از این افراد 350 فقره انواع سلاح سرد، شامل قمه، چاقو، باتوم، پنجه بکس و ... را به همراه برخی از آلات و ادوات نظامی کشف و ضبط کردند.

رحیمی با بیان اینکه از برخی از این افراد موارد روانگردان، دستبند، گاز اشک آور، افشانه و ... کشف و ضبط شد، گفت: متهمان از این موارد در مزاحمت‌های خود استفاده می‌کردند.

وی با بیان اینکه 63 دستگاه موتورسیکلت که از سوی این افراد مورد استفاده قرار گرفته بود توقیف شد، خاطرنشان کرد: اوباش گری، عربده کشی، به آتش کشیدن خودروهای مردم، تیراندازی، خفت گیری، آسیب زدن به اموال عمومی و خصوصی و ... نیز از جمله جرایم این افراد بود.

رحیمی درباره سطح اراذل و اوباش دستگیر شده نیز اظهار کرد: اکثر این افراد اراذل و اوباش سطح 2 بودند اما در میان آنان اراذل و اوباش سطح یک نیز وجود دارد.

آتش زدن درخت برای خودنمایی

رییس پلیس پایتخت با اشاره به برخی از جرایم انجام شده از سوی این افراد تصریح کرد: به عنوان مثال گروهی از این مجرمان که چهار نفر بودند اقدام به آتش زدن درختان در محدوده سعادت آباد کرده بودند و هیچ هدفی از این کار خود به جز خودنمایی نداشتند. این اوباش درختان را به آتش کشیده و پس از آن مقابلش می‌ایستاده و آن را نگاه می‌کردند.

وی اضافه کرد: همچنین در میان دستگیر شدگان اوباشی قرار دارد که فضای مجازی اقدام به خودنمایی و تهدید دیگران کرده بود.

خودنمایی بچه مایه دار با ماشین قلابی پلیس

رحیمی همچنین از دستگیری فردی که با خودروی لوکس و تبدیل آن به خودروی پلیس با چسباندن برچسب اقدام به تردد در معابر شمالی تهران کرده بود، گفت: این فرد وضع مالی خوبی داشته و با تبدیل خودروی لوکس خود به خودروی پلیس اقدام به خودنمایی و بعضا سوء استفاده از آن کرده بود که توسط ماموران پلیس دستگیر شد.

خودنمایی بچه مایه دار تهرانی با ماشین قلابی پلیس (+عکس)

وی در پاسخ به سوال ایسنا درباره ترس برخی از شهروندان از گزارش اقدامات مجرمانه اراذل و اوباش به پلیس خاطرنشان کرد: مردم اطمینان داشته باشند که گزارش‌های آنان به پلیس محرمانه است و به هیچ عنوان چنین مواردی منتشر نمی‌شود. کما اینکه عملیات‌های اخیر نیز بعضا با گزارش‌های مردمی انجام شده است.

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه