سه شنبه, 05 مهر 1401 - Monday, 26 September 2022
کد خبـر : 1861
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۰۵ دی ۱۳۹۶ ۰۸:۳۴
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

زمین‌های ملی از دست متصرفان در دشتستان خارج شد

زمین‌های ملی از دست متصرفان در دشتستان خارج شد

آوای پارسیان : مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر با تاکید بر برخورد قاطع با زمین‌خواران گفت: زمین‌های ملی از دست متصرفان در روستاهای راهدار و قراول‌خانه دشتستان به ارزش ۲۵ میلیارد ریال خارج شد.

به گزارش«آوای پارسیان» به نقل از تسنیم؛ سهیل مهاجری بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران در برازجان با تاکید بر تکمیل طرح کاداستر در اراضی ملی و منابع طبیعی استان بوشهر اظهار داشت: با تکمیل این طرح و ممیزی شدن زمین‌ها مشکلات این حوزه برطرف و برای تمامی اراضی سند ثبتی صادر می‌شود.زمین خواری یاسوج

وی با بیان اینکه طرح کاداستر از سال 93 در استان بوشهر به‌عنوان استان پایلوت اجرایی شد افزود: بیش از 2 میلیون هکتار از اراضی این استان تحت پوشش طرح کاداستر قرار گرفته است.

مدیرکل منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر پروژه کاداستر را یکی از زیربنایی‌ترین پروژه‌های منابع‌طبیعی دانست و افزود: حفاظت و بهره‌برداری صحیح از اراضی ملی در بخش‌های مختلف از جمله جنگل، مرتع و بیابان از مهم‌ترین مزیت‌های این طرح است چرا که برای تشخیص دقیق و علمی اراضی ملی و مستثنیات استان به اجرای این طرح نیازمند است.

مهاجری از خارج شدن زمین‌های ملی از دست متصرفان در دشتستان خبر داد و افزود: فردی در روستاهای راهدار و قراول‌خانه دشتستان با هدف کاربری معدن زمین‌های مورد توجه را تصرف کرده بود.

وی مساحت این اراضی را 23 هکتار دانست و خاطرنشان کرد: با تلاش نیروهای حفاظت و حقوقی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر و رای قطعی مراجع قضایی دو پرونده برای بازپس‌گیری زمین‌ها تشکیل شد و اراضی‌ ملی از دست متصرفان خارج شد.

مهاجری ارزش ریالی این زمین‌ها را بیش از 25 میلیاردریال عنوان کرد و گفت: رفع زمین‌های تصرفی در قالب دو پرونده مجزا بوده است

مدیرکل منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر با اشاره به اینکه در دشتستان 180 هکتار زمین متصرفی از دست زمین‌خواران خارج شده است تصریح کرد: در 3 ماه گذشته در دشتستان 180 هکتار زمین از دست متصرفان خارج شده و به بیت‌المال برگشته است.

 

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه