پنج شنبه, 10 آذر 1401 - Thursday, 01 December 2022
کد خبـر : 200
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۰ تیر ۱۳۹۶ ۰۹:۵۸
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

طرح‌های کارآفرینی و مهارت‌افزایی بانوان استان بوشهر تدوین شد‌

آوای پارسیان : مدیر‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر گفت: در راستای اشتغال‌زایی و شکوفایی خلاقیت بانوان در عرصه‌های مختلف، طرح‌های کارآفرینی و مهارت‌افزایی بانوان استان ‌تدوین شد. به گزارش اتحادخبر، عبدالرسول کازرونی  ظهرروز دوشنبه در نشست با  کارآموزان و مربیان فنی و حرفه‌ای بانوان استان بوشهر  و با گرامیداشت هفته عفاف و حجاب، نقش مهم  این...

کامپیوتر

به گزارش تسنیم، عبدالرسول کازرونی  ظهرروز دوشنبه در نشست با  کارآموزان و مربیان فنی و حرفه‌ای بانوان استان بوشهر  و با گرامیداشت هفته عفاف و حجاب، نقش مهم  این فرهنگ در استحکام خانواده را مهم دانست و  اظهار داشت: لازمه داشتن جامعه سالم استحکام بنیان خانواده بوده و جامعه سالم از زنان سالم شکل می‌گیرد.

وی،  عفاف و حجاب را یکی از پایه‌های مهم سلامت اجتماعی جامعه دانست و تصریح کرد: برنامه‌های هوشیار‌سازی خانواده‌ها از توطئه‌های نرم دشمن و شکستن حریم عفاف و حجاب از دغدغه‌های خاص مسئولان کشور است.

کازرونی با اشاره به مهارت‌آموزی بانوان و نقش اجرایی آنها در اقتصاد خانواده‌ها افزود: آموزش بانوان براساس نیازسنجی آموزشی ومتناسب با نیاز واقعی محیط کسب کار ارائه می‌شود وگروه هدف آموز ش فنی وحرفه‌ای دربخش زنان، بانوان کارجو، بانوان دانشجو و فارغ التحصیل دانشگاه و زنان شاغل هستند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر با بیان اینکه بانوان نقش بسیار موثری در توسعه اقتصادی دارند خاطر نشان کرد: بانوان همانگونه که نقش بسزایی در مدیریت خانواده و فرهنگ سازی دارند در عرصه اقتصاد و اشتغال نقش تاثیرگذاری دارند.

وی با تاکید بر رشد بسیار چشمگیر در کارآفرینی بانوان در چند دهه اخیر گفت : با توجه به اینکه جمعیت بانوان نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می‌دهد این ظرفیت وجود دارد که سرمایه گذاری بالایی روی مهارت آموزی و اشتغال بانوان داشته باشیم تا با استفاده از  فرصت‌هایی که در اختیار دارند اشتغال‌زایی صورت گیرد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با تاکید بر توسعه مهارت آموزی بانوان در استان بوشهر با همکاری دیگر دستگاه‌های اجرایی،گفت: مهارت آموزی به بانوان و توانمند سازی فکری و اجتماعی آنان راهبرد مهم کاهش آسیب‌های اجتماعی در بین زنان استان  است.

کازرونی از تدوین  طرح‌های کارآفرینی و مهارت‌افزایی بانوان استان بوشهر خبرداد و افزود: در راستای اشتغال‌زایی و شکوفایی خلاقیت بانوان در عرصه‌های مختلف، طرح‌های کارآفرینی و مهارت‌افزایی بانوان استان بوشهر تدوین شده است.

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه