یکشنبه, 12 آذر 1402 - Sunday, 03 December 2023
کد خبـر : 2138
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۱۲ دی ۱۳۹۶ ۰۹:۰۵
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

زن محجبه مسلمان رقیب انتخاباتی پوتین می‌شود+عکس

زن محجبه مسلمان رقیب انتخاباتی پوتین می‌شود+عکس

آوای پارسیان : یک زن مسلمان داغستانی رقیب انتخاباتی ولادیمیر پوتین رییس جمهوری فدراسیون روسیه، می شود.

به گزارش«آوای پارسیان» به نقل از عصرایران؛ "آینا گامزتوا" بانوی 46 ساله مسلمان برای انتخاباتی آتی ریاست جمهوری روسیه اعلام نامزدی کرده است. او همسر "احمد عبدالله یف" مفتی داغستان است.

داغستان منطقه ای بسیار حساس و امنیتی برای دولت روسیه محسوب می شود و در سال های گذشته به دلیل فعالیت های تروریستی بنیادگرایان اسلامی در این منطقه، صدها نفر در درگیری های بین نیروهای امنیتی روسیه و تروریست ها کشته شده اند.

خانم گامزتوا در یک نشست خبری نامزدی خود را اعلام کرده است. این بانوی محجبه رییس یک مجموعه رسانه ای و نیز یک خیریه در داغستان است. او پیرو یک فرقه صوفیه است که دهها هزار پیرو در داغستان دارد.

پیشتر نیز یک زن مدل روس و مجری تلویزیونی مشهور این کشور برای رقابت با پوتین در انتخابات اسفند ماه سال جاری اعلام نامزدی کرده است.

برخی رسانه های غربی پیشتر گزارش داده بودند که ممکن است دولت روسیه برای گرم کردن رقابت‌های انتخاباتی از حضور نامزدهای زن در انتخابات استقبال کند.

حدود 20 میلیون از جمعیت 140 میلیون نفری روسیه، مسلمان هستند.

گفتنی است ستاد انتخابات روسیه هفته گذشته صلاحیت "الکسی ناوالنی" یکی از جدی ترین رقبای انتخاباتی پوتین را به دلیل آنچه که محکومیت قضایی به دلیل پرونده فساد مالی خوانده، رد کرده است. ناوالنی خواستار تحریم انتخابات روسیه شده است.

نظر سنجی ها حاکی از پیشتازی بلامنازع پوتین در انتخابات آتی است.

 
آینا گامزتوا رقیب انتخاباتی پوتین
آینا گامزتوا رقیب انتخاباتی پوتین
نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه