دوشنبه, 10 مهر 1402 - Monday, 02 October 2023
کد خبـر : 2156
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۱۲ دی ۱۳۹۶ ۰۹:۵۹
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

۶۳۷۰۰ تومان در یک کیسه زباله تهران

۶۳۷۰۰ تومان در یک کیسه زباله تهران

آوای پارسیان : روزانه هزاران قطعه مواد غذایی فاسد و یا به دلیل سبک غذایی متفاوت دور ریخته می شود؛آنچه روانه سطل آشغال می شود،هم به خانوار آسیب می رساند و هم به اقتصاد کشور.

به گزارش«آوای پارسیان» به نقل از خبرآنلاین؛ تصویر زیر خیار بسته بندی شده است که در سطل زباله رها شده است.روزانه چند بار با این صحنه ها مواجه می شوید؟ شاید برای خیلی ها این تصاویر به چشم نمی آید،اما خیلی ها را هم به تفکر وا می دارد.

۶۳۷۰۰ تومان در یک کیسه زباله در تهران

در حالی یک بسته یک کیلویی خیار فاسد شده ، بدون باز شدن در میان زباله ها در منطقه ای مرکزی در تهران رها شده که محاسبات کارشناسی نشان می دهد با وجود درج قیمت 3700 تومان بر روی این بسته خیار، قیمت واقعی این محصول بیش از 63 هزار و 700 تومان است.

برآوردها نشان می دهد خیار سومین محصول آب بر کشاورزی است و برای تولید هر کیلو خیار لازم است 200 لیتر آب شیرین مصرف شود.

قیمت آب کشاورزی بنا بر گفته وزیر پیشین نیرو در ایران یک پنجم قیمت واقعی و تمام شده آب است. به این ترتیب اگر قیمت هرلیتر آب کشاورزی را به شکل واقعی تنها 300 تومان در نظر بگیریم ، هزینه اب مصرفی برای تلوید یک کیلو خیار به 60 هزار تومان می رسد.

خراب شدن این محصول کشاورزی بی تردید هزینه ای سنگین را روی دوش اقتصاد ایران باقی می گذارد. به عبارت دیگر با احتساب این موارد می توان کمترین قیمت تمام شده برای بسته خیار را بیش از 60 هزار تومان دانست.

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه