جمعه, 17 آذر 1402 - Friday, 08 December 2023
کد خبـر : 2364
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۰ دی ۱۳۹۶ ۱۹:۰۸
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

سود ۵/۵ میلیاردی پرسپولیس از فروش طارمی!

سود ۵/۵ میلیاردی پرسپولیس از فروش طارمی!

آوای پارسیان: طارمی حداقل ۸۰ درصد قرارداد این فصلش را که مبلغی نزدیک به ۲ میلیارد است را قاعدتاً نخواهد گرفت. با تمام این اوصاف و در مجموع، باشگاه پرسپولیس از فروش طارمی حدود ۵/۵ میلیارد سود می‌برد.

بسیاری از هواداران پرسپولیس از انتقال طارمی به فوتبال کشورهای عربی گلایه مندند و معتقدند شايد معرفت حكم مي كرد با توجه به محروميت پرسپوليس كه به واسطه مدیریت وقت باشگاه و خود طارمی به وجود آمد، وی براي بدست آوردن دل هواداران هم شده در پرسپوليس مي ماند و جبران مافات مي كرد اما او چمدانها را بست و به قطر سفر کرد.

به گزارش «آوای پارسیان»؛ اما از زاویه دیگر ماجرا که به این انتقال نگاه می شود، رفتن طارمی به فوتبال قطر برای باشگاه پرسپولیس سودآور بوده و حتی خبر می رسد با پولی که از همین طریق به باشگاه تزریق می شود، طلب برانکو پرداخت و او قراردادش را تمدید می کند.

در همین خصوص نود نوشت: وقتی الغرافه پیشنهاد ۵۳۵ هزار دلاری برای رضایتنامه مهدی طارمی داد، مسئولان باشگاه پرسپولیس از آنها خواستند رقم پیشنهادی خود را بالاتر ببرند که این موضوع با مخالفت آنها مواجه شد. با توجه به این قضیه، گرشاسبی از مهدی طارمی خواست جدای از مبلغی که باشگاه الغرافه برای رضایتنامه او می‌دهد، خودش هم ۱۰۰ هزار دلار جداگانه به باشگاه پرداخت کند.

باشگاه قطری پیشنهاد قرارداد یک سال و نیمه را به طارمی در ازای مبلغ ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار داد؛ پیشنهادی که حدود ۱۰ میلیارد تومان می‌شود! این پیشنهاد آنقدر وسوسه انگیز بود که طارمی قانع شود پیراهن الغرافه را بر تن کند.

فیفا به هر باشگاه ایرانی که در لیست نهایی تیم ملی در جام جهانی نماینده داشته باشد، مبلغ ۲۲۱ هزار دلار پاداش پرداخت می‌کند. البته بازیکن اگر در ۲ سال قبل از جام جهانی در بیش از یک باشگاه بازی کرده باشد، مبلغ اشاره شده بین همه این باشگاه‌ها تقسیم می‌شود.

مسئولان باشگاه پرسپولیس با توجه به همین موضوع در مذاکرات‌شان با باشگاه قطری، برای آنها شرط کردند نباید سهمی از پاداش مورد نظر فیفا ببرند؛ موضوعی که با موافقت باشگاه الغرافه همراه شد. با توجه به این قضیه، پاداش ۲۲۱ هزار دلاری پرسپولیس در قضیه ملی‌پوش ماندن طارمی محفوظ است.

پرسپولیس ۶۰۰ هزار دلار بابت صدور رضایتنامه که با یک حساب سر انگشتی حدود ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان می‌شود، دریافت خواهد کرد. بعد از جام جهانی هم حدود ۹۰۰ میلیون فیفا در قبال ملی‌پوش ماندن طارمی به باشگاه پرسپولیس پرداخت خواهد کرد که رقم کمی نیست.

ضمن اینکه طارمی حداقل ۸۰ درصد قرارداد این فصلش را که مبلغی نزدیک به ۲ میلیارد است را قاعدتاً نخواهد گرفت. با تمام این اوصاف و در مجموع، باشگاه پرسپولیس از فروش طارمی حدود ۵/۵ میلیارد سود می‌برد.

نظر شما؟  
+ 3
مخالفم + 1
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه