یکشنبه, 12 آذر 1402 - Sunday, 03 December 2023
کد خبـر : 2490
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۰۳ بهمن ۱۳۹۶ ۱۶:۰۹
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

کمیاب شدن سیلندر گاز در سرمای بوشهر/ شرکت پخش: مردم گازخانگی را صرف خودرو نکنند!

کمیاب شدن سیلندر گاز در سرمای بوشهر/ شرکت پخش: مردم گازخانگی را صرف خودرو نکنند!

آوای پارسیان:مراجعه مکرر به عاملین توزیع یا حتی ایستادن در صف هم بی نتیجه بوده و مردم دست خالی به خانه برمی گردند که این وضعیت بازار سیاه سیلندر گاز را ایجاد کرده و بسیاری از مردم نیز توان تهیه سیلندر گاز مایع با قیمت آزاد را ندارند.

کمبود سیلندر گاز مایع طی روزهای اخیر منجر به سردرگمی مردم یا تشکیل صف‌های طولانی مقابل مراکز توزیع در استان بوشهر شده است.

به گزارش «آوای پارسیان»؛ برخی هم استانی ها نیز در تماس با این رسانه نسبت به کمیاب شدن سلیندرهای گاز همزمان با سردتر شدن هوا ابراز نگرانی کرده و خواستار پیگیری مشکل شده اند.

یکی از شهروندان بوشهری با اشاره به اینکه هنوز بسیاری از منازل به شبکه گاز خانگی وصل نشده اند، می گوید: وجود سیلندر گاز برای پخت و پز یا گرم کردن خانه ضروریست، اما مراجعه به عاملین توزیع یا سیلندرپرکنی ها طی دو روز اخیر بی نتیجه بوده است.

شهروند دیگری از برازجان با ارسال پیامی به کانال تلگرامی «خلیج فارس» با اشاره به اینکه در حال حاضر در سطح شهر سیلندر گاز پر پیدا نمی شود، افزود: برای تهیه کپسول گاز باید ساعت های طولانی در صف ایستاد تا به محض رسیدن کامیون ها، امکان خرید سیلندر شارژ شده داشته باشیم. این در حالیست که تا چند وقت پیش این کپسول ها به راحتی یافت می شد.

مخاطب دیگری هم از شهر کاکی در پیامی اینترنتی به «خلیج فارس» ضمن اشاره به اینکه یکباره کپسول های گاز دچار کمبود شده، می گوید: مراجعه مکرر به عاملین توزیع یا حتی ایستادن در صف هم بی نتیجه بوده و مردم دست خالی به خانه برمی گردند که این وضعیت بازار سیاه سیلندر گاز را ایجاد کرده و بسیاری از مردم نیز توان تهیه سیلندر گاز مایع با قیمت آزاد را ندارند.

مشکلات پالایشگاه آبادان برای گاز بوشهری ها

یک منبع آگاه در خصوص مشکل پیش آمده به «آوای پارسیان» می گوید: گاز مایع استان به وسیله تانکر از پالایشگاه آبادان تامین می شود که طی چند هفته اخیر تولید آن به شکل محسوسی کاهش یافته، طوری که حتی در روزهای اخیر سهمیه استان به یک پنجم میزان قبل کاهش یافت.

وی که خواست نامش در این گزارش ذکر نشود، ادامه داد: در این شرایط نیاز مصرف استان خوزستان در اولویت پالایشگاه آبادان می باشد و شاهد کم شدن سیلندر گاز در بوشهر هستیم.

وی افزود: پالایشگاههای اصفهان و بندرعباس به عنوان مبادی جدید تامین گاز مایع به شرکت های توزیع کننده سیلندر استان بوشهر پیشنهاد شده که مسیر آن خصوصا اصفهان طولانی است و زمانبر بودن انتقال گاز مایع با تانکر از این دو استان باعث می شود نیاز مصرفی استان با تاخیر تامین گردیده و این کمبود در زمستان خود را نمایان کند.

تامین گاز مایع در استان به روال عادی برمی گردد

مدیرعامل شرکت پخش و توزیع فرآورده های نفتی منطقه بوشهر نیز با تایید کم شدن سیلندر گاز مایع طی دو روز اخیر در استان، اظهار کرد: کاهش تولید گاز مایع پالایشگاه آبادان دلیل این اتفاق بوده که با رایزنی های صورت گرفته، اصفهان و بندرعباس هم به مبادی تامین گاز مایع استان مشخص گردید.

مسعود نیک تاج در گفتکو با «خلیج فارس» افزود: علاوه بر این دو استان، همچنان بخشی از نیاز استان از پالایشگاه آبادان تامین شده و از امروز روند توزیع سیلندرگاز به روال عادی برمی گردد.

وی درباره اینکه فاصله بندرعباس و اصفهان به عنوان مبادی جدید تامین گاز مایع بوشهر جهت تامین گاز مایع استان بار دیگر منجر به کمبود نمی شود؟ اظهار داشت: در فصل زمستان با تامین 3 هزار تن گاز مایع از مبادی تولید، نیاز مصرف خانگی استان پاسخ داده می شود، اما باید توجه داشت بخشی از کمبود گاز مایع متوجه شهروندانی است که سوخت خودروهای خود را به صورت غیرمجاز از طریق کپسول گاز مایع تأمین می‌کنند.

نیک تاج با بیان اینکه توزیع سیلندر گاز مایع سهمیه بندی یا کوپنی نیست که از تحویل سیلندر برای مصرف خودرو جلوگیری کنیم، مدعی است: عمده مشکلاتی هم که طی روزهای اخیر درباره کمبود گاز مایع پیش آمده، مربوط به مالکان خودروهای دارای گاز ال پی جی است که باعث شده شهروندان هم به پای آنها بسوزند!

وی ادامه داد: اگر این مسأله نباشد، گاز مایع به اندازه کافی برای آشپزخانه، خوراک پزی و روستاها هست و توزیع می‌شود.

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه