شنبه, 18 آذر 1402 - Saturday, 09 December 2023
کد خبـر : 2515
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۰۴ بهمن ۱۳۹۶ ۱۶:۱۲
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

آقاى سفیر! این ادعاها صحت دارد

آقاى سفیر! این ادعاها صحت دارد

آوای پارسیان : آیا آنطور که سفیر چین معتقد است، برخی رسانه ها در ایران راجع به حادثه تصادم کشتی نفتکش سانچی و فله بر سی اف کریستال، گزارش های غیرواقعی و کذب منعکس کرده اند؟

حسین فریدونی‌نیا

سفیر چین در ایران روز یکشنبه اول بهمن ماه در نشست خبری، در پاسخ به سوالاتی مبنی بر تعلل چین در روزهای اول و کندی در عملیات اطفای حریق حادثه سانچی، تعطیلی عملیات امدادرسانی در شب ها و ممانعت از مشارکت ژاپنی ها از سوى چین گفت: این ادعا و حرف ها شایعه است و صحت ندارد.

"پانگ سن"، با رد هرگونه تعلل در حادثه سانچی ادامه داد: چین در خصوص امدادرسانی به نفتکش سانچی کوتاهی نکرد. وى اظهار تاسف نمود که برخی رسانه‌ها گزارش‌های غیر واقعی را باور و منعکس کردند.

اما آیا واقعا مسئولیت عملیات امداد و نجات و اطفاء حریق نفتکش سانچی طی ۹ روز از وقوع حادثه از سوی طرف چینی با قصور همراه نبوده و تعللی در این باره صورت نگرفته است؟

آیا آنطور که سفیر چین معتقد است، برخی رسانه ها در ایران راجع به حادثه تصادم کشتی نفتکش سانچی و فله بر سی اف کریستال، گزارش های غیرواقعی و کذب منعکس کرده اند؟

آیا گزارش ها مبنی بر تعلل یا تعطیلی عملیات در شب و ممانعت از حضور ژاپنی ها از منابع غیر رسمی و توسط افراد نامرتبط مطرح و منتشر شده است؟

در پاسخ به این پرسش ها و در اثبات عدم صحت ادعای سفیر جمهوری خلق چین، اظهارات برخی مسئولان ایرانی ذی ربط در واقعه را مرور مى کنیم.

Image result for ‫حادثه سانچی‬‎

محسن بهرامی، سخنگوی کمیته اضطرار نفتکش سانچی در نشست خبری تشریح ابعاد حادثه نفتکش: (سه شنبه ۱۹ دی)

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه