جمعه, 15 مهر 1401 - Friday, 07 October 2022
کد خبـر : 2623
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۰۹ بهمن ۱۳۹۶ ۱۸:۴۱
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

تصاویر/ آنجلینا جولی در میان آوارگان سوری

تصاویر/ آنجلینا جولی در میان آوارگان سوری

آوای پارسیان : آنجلینا جولی، سفیر حسن نیت سازمان ملل در اظهاراتی در کمپ آوارگان زعتری در نزدیکی مرز اردن با سوریه از شورای امنیت سازمان ملل خواست راهی برای حل جنگ داخلی سوریه که حدوده هشت ساله شده، پیدا کند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، آنجلینا جولی در سخنرانی خود در کمپ زعتری گفت: این بسیار رقت انگیز است که به اردن برگردیم و شاهد این سطح از سختی و وحشت زدگی در میان آوارگان سوری در حالی که جنگ در این کشور وارد هشتمین سال خود می‌شود، باشیم.

آنجلینا جولی که یک فرستاده ویژه کمیسیونر عالی پناهندگان سازمان ملل است، گفت: کشورهای همسایه سوریه یعنی اردن، لبنان و ترکیه و همچنین عراق اکنون میزبان حدود 5.5 میلیون آواره جنگ این کشور هستند.

او گفت: کمک‌های انسان دوستانه راه حل بلندمدتی برای این کشور نیست.

جولی همچنین از اعضای شورای امنیت سازمان ملل خواست برای حل این جنگ که ماه مارس 2011 بالا گرفت دست به اقدام بزنند.

وی ادامه داد: این بحرانی است که چندین سال است کنترل آن از دست خارج شده است.

کمیسیون عالی پناهندگان سازمان ملل بودجه لازم برای تامین کامل کمک‌ها و حتی نیازهای اساسی را ندارد.

وی افزود: پاسخی که کمیسیون عالی پناهندگان سازمان ملل به جنگ سوریه داد تنها سال گذشته 50 درصد بودجه خود را دریافت کرد و از ابتدای 2018 نیز هفت درصد بودجه را دریافت کرده است.

این پنجمین سفر آنجلینا جولی در این مقام به اردن محسوب می‌شود.

او ادامه داد: این حقیقت که آوارگان سوری آنقدر وابسته باشند روح آنها را نابود می‌کند، بنابراین من از اعضای شورای امنیت سازمان ملل می‌خواهم تا به منطقه بیایند. از کمپ‌ها و آوارگان بازدید کنند و نهایتا راهی پیدا کنند تا با استفاده از وزنه کامل سازمان ملل و جامعه بین‌الملل این جنگ حل و فصل شود.

جولی همچنین گفت: پیام من به جامعه بین‌الملل امروز این است که لطفا کار بیشتری برای برطرف کردن نیازهای خانواده‌های مستأصل آواره سوری و کشورهای میزبان آنها انجام دهید.

او گفت: با این حال فراتر از هر چیزی لطفا با استفاده از رهبری و قدرت خود دست به مذاکره برای یک پایان اصولی برای این جنگ بی هدف بزنید بدون آنکه منزلت و حقوق بشر را برای خانواده‌های سوری قربانی کنید. اینها غیرقابل مذاکره هستند.

درخواست آنجلینا جولی از شورای امنیت برای حل جنگ سوریه

درخواست آنجلینا جولی از شورای امنیت برای حل جنگ سوریه

درخواست آنجلینا جولی از شورای امنیت برای حل جنگ سوریه

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه