دوشنبه, 10 مهر 1402 - Monday, 02 October 2023
کد خبـر : 263
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۰۵ مرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۰۹
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

حکم ربایندگان خودرو "پدر بنیتا" چیست؟

آوای پارسیان : به نظر من او می‌دانسته که این‌ کار کشنده است و یک نوزاد وقتی دسترسی به آب و هوا ندارد، می‌میرد. حالا ممکن است که قصد کشتن نداشته باشد، ولی عملش کشنده بوده و موجب مرگ شده است.
 قاضی محسن مدیر روستا، بازپرس دادسرای جنایی اعلام کرده است كه شواهد و مدارک نشان از قتل عمد بنیتا دارد.
 
همچنین اصغرزاده، قاضی دادگاه جنایی نیز در این رابطه می‌گوید: «در این پرونده با توجه به شواهد و مدارک موجود می‌شود برای عمل رهاکردن بچه اتهام قتل عمد گرفت؛ ولی باز هم باید تمام زوایای آن بررسی شود و بعد از آن تصمیم گرفت.»

http://cdn.fararu.com/files/fa/news/1396/5/5/329399_722.jpg

 
عبدالصمد خرمشاهی یک حقوقدان نیز در رابطه با مجازات این مجرمان می‌گوید: «ماده ٢٩٠ قانون مجازات اسلامی می‌گوید که اگر کسی از قبل قصد و نیت کشتن داشته باشد و یا این‌که عملش نوعا کشنده باشد، از لحاظ قانون قتل عمد محسوب می‌شود و فرد باید با مجازات اعدام روبه‌رو شود. در این پرونده نیز باید بررسی شود که اعمال این مجرمان کشنده بوده و باعث مرگ این دختربچه شده است یا نه که من فکر می‌کنم فردی که این دختربچه را در خیابان و گرما رها کرده قطعا می‌دانسته چنین کودکی در این گرما دوام نمی‌آورد و بر اثر گشنگی و تشنگی جان خود را از دست می‌دهد.
 
به نظر من او می‌دانسته که این‌ کار کشنده است و یک نوزاد وقتی دسترسی به آب و هوا ندارد، می‌میرد. حالا ممکن است که قصد کشتن نداشته باشد، ولی عملش کشنده بوده و موجب مرگ شده است.
 

با این حال همه چیز به نظر قاضی پرونده بستگی دارد. باید تحقیقات تکمیل شود و قاضی تمام این موارد را بررسی کند. آن زمان است که تشخيص می‌دهد قتل عمد بوده یا خیر. اگر قتل عمد تشخيص داده شد که مجازاتش اعدام است و اگر قتل عمد گرفته نشد، جرم این فرد قتل شبه عمد است و در آن صورت باید دیه بپردازد و به زندان برود./ مرجع: شهروند

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه