دوشنبه, 10 مهر 1402 - Monday, 02 October 2023
کد خبـر : 2727
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ ۱۷:۰۴
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

دستور وزیر ارشاد برای بیمه خبرنگاران

دستور وزیر ارشاد برای بیمه خبرنگاران

آوای پارسیان: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: پرداخت یارانه‌ها به مطبوعات وقتی می‌تواند پایداری داشته باشد که بیمه خبرنگاران شکل بگیرد.

به گزارش«آوای پارسیان» به نقل از تسنیم؛ سید‌عباس صالحی در نشست با هنرمندان و اهالی رسانه استان بوشهر با بیان اینکه این استان در عرصه فرهنگ و هنر از جایگاه ممتازی برخوردار است اظهار داشت: پیشینه تاریخی فرهنگی استان بوشهر درخشان است که در این راستا تقویت برنامه‌های فرهنگی این استان مورد توجه قرار دارد.

وزیر ارشاد

وی از انعقاد تفاهمنامه فرهنگی با استاندار بوشهر خبر داد و گفت: در همه استان‌ها این تفاهمنامه منعقد می‌شود که مسیر حرکت فرهنگی هنری استانها بر‌اساس این تفاهمنامه ترسیم و هدایت می‌شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه شهر بوشهر به عنوان پایتخت کتاب معرفی شده است گفت: با توجه به جایگاه این شهر در عرصه فرهنگ  و هنر و وجود امتیازات لازم بوشهر به عنوان پایتخت کتاب انتخاب شد که هدف از این طرح ایجاد موج جدید در فرهنگ کتاب و کتابخوانی است.

صالحی بیان کرد: فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر با ارائه طرح‌ها و ایده‌های خوب برای کسب این عنوان تلاش زیادی کرده و باید از این عنوان دفاع شود.

وی با تاکید بر حمایت از نویسندگان و هنرمندان از حمایت هنرمندان نامدار استان‌ها  خبر داد و گفت:در راستای توجه به هنرمندان نامدار استان‌ها با هماهنگی صندوق اعتباری هنرمندان از این قشر به عنوان نمادهای هویتی هنری استان‌ها حمایت بیشتری می‌‌شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، هنرمندان استانها  را نمادها و شناسنامه هویتی هنری  دانست و تاکید کرد: هر چقدر این شناسنامه‌ها ریشه‌دارتر شود هنرهای استانی ریشه‌دارتری تولید می‌شود.

صالحی با بیان اینکه نگاه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حمایت از کسانی است که در حوزه موسیقی اصیل ایرانی فعال می‌کنند افزود:  حمایت از موسیقی سنتی، کلاسیک و محلی مورد توجه است و تلاش می‌شود از این موسیقی به‌عنوان هویت ایرانی حمایت و دفاع شود.

وی با تاکید بر توسعه بیمه خبرنگاران بیان کرد: در دولت گذشته بیمه خبرنگاران به عنوان تسهیلات رفاهی مطرح بود که پرداخت یارانه‌ها به مطبوعات وقتی می‌تواند پایداری داشته باشد که بیمه خبرنگاران شکل بگیرد.

صالحی با بیان اینکه بیمه کردن خبرنگاران همچنان ادامه دارد گفت: در کنار آن نیز اقدام‌های دیگری نیز انجام که به زودی اطلاع‌رسانی می‌شود.

وی با تاکید بر حمایت از خبرنگاران بیان کرد: خبرنگاران به عنوان مجموعه‌ای که در فضای تاثیرگذار انتقال اخبار در تهدید رسانه‌های غیر ملی هستند باید حمایت شوند.

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه