دوشنبه, 13 آذر 1402 - Monday, 04 December 2023
کد خبـر : 2812
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ ۰۹:۰۹
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

️بالاخره روکش کانال‌های آبیاری اهرم کلید خورد

️بالاخره روکش کانال‌های آبیاری اهرم کلید خورد

آوای پارسیان: این کانال های کشاورزی که جهت آبیاری نخیلات شهر اهرم احداث شده، قسمت اعظمی از آن در کنار منازل مسکونی خیابان و کوچه های واقع شده و به دلیل رو باز بودن حادثه آفرین می باشد.

یکی از مطالبات دیرینه مردم شهر  اهرم ساماندهی کانالهای آبیاری نخیلات شهر بود که همه ساله اتفاقات ناگواری را رقم می زند.

به گزارش «آوای پارسیان»؛ سال قبل بود که در اوایل تعطیلات نوروز، یاسمین دختر بچه ای که طعمه کانالهای آبیاری شهر شد و کام خانواده خود را تلخ کرد.

کانال های آب کشاورزی که از میان کوچه ها و خیابانهای شهر اهرم عبور می کند به دلیل روباز بودن، عرض زیاد و ارتفاع بلند باعث حوادث تلخی در سال های اخیر از سقوط خودرو و سرنشینان آن تا مرگ کودکان شده است.

این کانال های کشاورزی که جهت آبیاری نخیلات شهر اهرم احداث شده، قسمت اعظمی از آن در کنار منازل مسکونی خیابان و کوچه های واقع شده و به دلیل رو باز بودن حادثه آفرین می باشد.

کانالهای آبیاری نخیلات اهرم که قدمتی ۱۳۰ ساله داشته و حدود ششصد هزار نخل را تحت پوشش خود دارد، پس از سالها مطالبه شهروندان، همزمان با دهه فجر طرح روکش، لوله گذاری و ساماندهی آن کلنگ زنی شد.

اعتبار این پروژه ۹۷ میلیارد ریال می باشد و در راستای دلجویی از خانواده عارف آزاد، پروژه مذکور به نام «یاسمین» که عید امسال جانش را از دست داده بود، نامگذاری شد.

در این زمینه

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه