سه شنبه, 05 مهر 1401 - Monday, 26 September 2022
کد خبـر : 284
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۴۶
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

شرط بقای واحدهای تولیدی، دانش‌بنیان شدن آنهاست

به گزارش آوای پارسیان  به نقل از روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی بوشهر؛ اکبر صابری در جلسه تبیین شرایط دانش بنیان و ظرفیت های قانونی و مزایای مترتب بر آن که با حضور مدیران عامل واحدهای تولیدی و صنعتی مستقر در منطقه ویژه برگزار شد، گفت: بنیان مناطق ویژه بر اقتصاد، تجارت و بازرگانی است و امروزه در همه طرح های مختلف اگر فعالیت های ما در راستای علم روز دنیا و دانش بنیان باشد، از این موضوع می توان بهره بیشتری برد.

معاون سرمایه گذاری منطقه ویژه اقتصادی بوشهر افزود: برای اینکه فعالیت های اقتصادی، تولیدی و صنعتی ما بنیه علمی داشته باشد برگزاری این نوع جلسات و گردهمایی ها می تواند به هم افزایی علمی منجر شود و به تولید دانش بنیان کمک شایانی نماید.

وی با بیان اینکه صنعت استان جز با مجهز شدن به علم روز توان رقابت با رقبای داخلی و خارجی را ندارد، افزود: شرط بقای واحدهای صنعتی و تولیدی، دانش‌بنیان شدن آن‌هاست و بر این اساس و با تمام توان از فعالان این حوزه حمایت می‌کنیم.

وی خاطر نشان کرد: کمک به دانش‌بنیان شدن واحدهای تولیدی و صنعتی استان، یکی از مهم‌ترین وظایف پارک علم و فناوری است که ما نیز به عنوان متولی منطقه ویژه اقتصادی بوشهر در راستای این مجموعه با تمام توان حرکت خواهیم کرد.

صابری با اشاره به اینکه افزایش و رویکرد دانش بنیان تحقیق و توسعه است، افزود: با ارتباطی که بین مجموعه منطقه ویژه و پارک علم و فناوری بوجود آمده است این موضوع با اهتمام بیشتری در قالب اعزام تیم های کارشناسی به واحدهای تولیدی و طبق درخواست مدیران واحدهای تولیدی و صنعتی پیگیری خواهد شد.

وی با اشاره به عدم اطلاع کافی برخی واحدهای تولیدی از مزایای دانش بنیان، افزود: با اطلاعی که در این زمینه بدست ما رسیده این موضوع باعث شده که به غیر از یکی دو مورد از واحدهای تولیدی و صنعتی، بیشترین مراجعات جهت ورود به حوزه دانش بنیان از شرکتهای پارک علم و فناوری باشد.

وی با اشاره به اعطای امتیازهای خاص به واحدهای فناور مستقر در مناطق ویژه، عنوان کرد: این ظرفیت هم در واحدهای تولیدی و صنعتی استان و هم در دانشگاه‌ها و پارک علم و فناوری وجود دارد که با همکاری یکدیگر و ایجاد یک زنجیره پایدار و تخصصی، مشکلات را برطرف کرده و به سمت ایجاد جامعه صنعتی فناور و دانایی محور حرکت کنیم.

جانشین مدیرعامل و معاون سرمایه گذاری منطقه ویژه اقتصادی بوشهر با بیان اینکه نباید دانشگاه‌ها برای خود و واحدهای تولیدی و صنعتی برای خود کار کنند، ابراز داشت: با توجه به ظرفیت علمی دانشگاههای استان و خروجی دانشجویان در مقاطع تحصیلات تکمیلی، معتقدیم که هر پایان‌نامه دانشجویی می‌تواند بخشی از مشکلات صنایع تولیدی و صنعتی را رفع کند.

گفتنی است در این جلسه کارشناسانی از پارک علم و فن آوری و اداره کل صنعت، معدن و تجارت نیز توضیحاتی در خصوص امتیازات اخذ گواهی شرکت دانش بنیان و شرایط دارا بودن محصولات دانش بنیان را ارایه دادند و سوالاتی نیز در همین موارد توسط مدیران و نمایندگان واحدهای تولیدی مستقر در منطقه ویژه مطرح شد./ص
نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه