کد خبـر : 284
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۴۶

شرط بقای واحدهای تولیدی، دانش‌بنیان شدن آنهاست

به گزارش آوای پارسیان  به نقل از روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی بوشهر؛ اکبر صابری در جلسه تبیین شرایط دانش بنیان و ظرفیت های قانونی و مزایای مترتب بر آن که با حضور مدیران عامل واحدهای تولیدی و صنعتی مستقر در منطقه ویژه برگزار شد، گفت: بنیان مناطق ویژه بر اقتصاد، تجارت و بازرگانی است و امروزه در همه طرح های مختلف اگر فعالیت های ما در راستای علم روز دنیا و دانش بنیان باشد، از این موضوع می توان بهره بیشتری برد.

معاون سرمایه گذاری منطقه ویژه اقتصادی بوشهر افزود: برای اینکه فعالیت های اقتصادی، تولیدی و صنعتی ما بنیه علمی داشته باشد برگزاری این نوع جلسات و گردهمایی ها می تواند به هم افزایی علمی منجر شود و به تولید دانش بنیان کمک شایانی نماید.

وی با بیان اینکه صنعت استان جز با مجهز شدن به علم روز توان رقابت با رقبای داخلی و خارجی را ندارد، افزود: شرط بقای واحدهای صنعتی و تولیدی، دانش‌بنیان شدن آن‌هاست و بر این اساس و با تمام توان از فعالان این حوزه حمایت می‌کنیم.

وی خاطر نشان کرد: کمک به دانش‌بنیان شدن واحدهای تولیدی و صنعتی استان، یکی از مهم‌ترین وظایف پارک علم و فناوری است که ما نیز به عنوان متولی منطقه ویژه اقتصادی بوشهر در راستای این مجموعه با تمام توان حرکت خواهیم کرد.

صابری با اشاره به اینکه افزایش و رویکرد دانش بنیان تحقیق و توسعه است، افزود: با ارتباطی که بین مجموعه منطقه ویژه و پارک علم و فناوری بوجود آمده است این موضوع با اهتمام بیشتری در قالب اعزام تیم های کارشناسی به واحدهای تولیدی و طبق درخواست مدیران واحدهای تولیدی و صنعتی پیگیری خواهد شد.

وی با اشاره به عدم اطلاع کافی برخی واحدهای تولیدی از مزایای دانش بنیان، افزود: با اطلاعی که در این زمینه بدست ما رسیده این موضوع باعث شده که به غیر از یکی دو مورد از واحدهای تولیدی و صنعتی، بیشترین مراجعات جهت ورود به حوزه دانش بنیان از شرکتهای پارک علم و فناوری باشد.

وی با اشاره به اعطای امتیازهای خاص به واحدهای فناور مستقر در مناطق ویژه، عنوان کرد: این ظرفیت هم در واحدهای تولیدی و صنعتی استان و هم در دانشگاه‌ها و پارک علم و فناوری وجود دارد که با همکاری یکدیگر و ایجاد یک زنجیره پایدار و تخصصی، مشکلات را برطرف کرده و به سمت ایجاد جامعه صنعتی فناور و دانایی محور حرکت کنیم.

جانشین مدیرعامل و معاون سرمایه گذاری منطقه ویژه اقتصادی بوشهر با بیان اینکه نباید دانشگاه‌ها برای خود و واحدهای تولیدی و صنعتی برای خود کار کنند، ابراز داشت: با توجه به ظرفیت علمی دانشگاههای استان و خروجی دانشجویان در مقاطع تحصیلات تکمیلی، معتقدیم که هر پایان‌نامه دانشجویی می‌تواند بخشی از مشکلات صنایع تولیدی و صنعتی را رفع کند.

گفتنی است در این جلسه کارشناسانی از پارک علم و فن آوری و اداره کل صنعت، معدن و تجارت نیز توضیحاتی در خصوص امتیازات اخذ گواهی شرکت دانش بنیان و شرایط دارا بودن محصولات دانش بنیان را ارایه دادند و سوالاتی نیز در همین موارد توسط مدیران و نمایندگان واحدهای تولیدی مستقر در منطقه ویژه مطرح شد./ص
نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share