یکشنبه, 12 آذر 1402 - Sunday, 03 December 2023
کد خبـر : 2895
تاریخ انتشار: جمعه, ۲۷ بهمن ۱۳۹۶ ۱۳:۲۲
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

۱۴ میلیارد برای آزمایشگاه مرکزی دانشگاه خلیج فارس

۱۴ میلیارد برای آزمایشگاه مرکزی دانشگاه خلیج فارس

آوای پارسیان: معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه خلیج فارس بوشهر گفت: آزمایشگاه مرکزی این دانشگاه با آنالیزی پیشرفته و تکنولوژی نوین و اختصاص ۱۴ میلیارد تومان افتتاح شد.

به گزارش «آوای پارسیان» به نقل از تسنیم؛ شهریار عصفوری با گرامیداشت بیست و پنجمین سال تاسیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر از افتتاح پروژه‌هایی با حضور معاون وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری در این دانشگاه خبرداد و اظهار داشت: مرکز کارآفرینی و نوآوری، کارآفرینی اجتماعی، مرکز تحقیقات نفت و گاز و آزمایشگاه مرکزی به‌مناسبت بیست و پنجمین سال تاسیس دانشگاه خلیج فارس افتتاح شد.

https://newsmedia.tasnimnews.com/Tasnim/Uploaded/Image/1396/11/26/1396112616385199513351034.jpg

وی با اشاره به افتتاح مرکز نوآوری و  کارآفرینی دانشگاه خلیج فارس بوشهر بیان کرد: بستر سازی حمایت از ایده‌های فناورانه و تاسیس کسب و کارهای دانش بنیان از طریق انتخاب درست در این مرکز محقق می‌شود.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه خلیج فارس بوشهر، آموزش و سرمایه گذاری را یکی از فعالیت‌های اصلی مراکز کارآفرینی دانست و افزود: مراکز نوآوری و کارآفرینی، طراحی و پیاده سازی زنجیره به هم پیوسته‌ای از ایده تا بازار را در دستور کار خود دارد.

عصفوری با بیان اینکه مرکز نوآوری و  کارآفرینی دانشگاه خلیج فارس بوشهر  در فضای 1300 متر مربع ایجاد شده است افزود: در این عرصه 20 تیم نوآور فعال هستند که درصدد هستیم به 40 تیم افزایش یابد.

وی، بودجه  راه‌اندازی مرکز نوآوری و  کارآفرینی دانشگاه خلیج فارس بوشهر  را 4 میلیارد ریال دانست و گفت:  آزمایشگاه مرکزی این دانشگاه با آنالیزی پیشرفته و تکنولوژی نوین و اختصاص 14 میلیارد تومان با حضور معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افتتاح شد.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه خلیج فارس بوشهر بیان کرد: این مجموعه قابلیت ارائه خدمات به تمامی متقاضیان از دانشگاه اعم از دانشجو، هیئت علمی، شرکت‌های تجاری، صنایع و دیگر حوزه‌ها دارد.

عصفوری با اشاره به افتتاح  مرکز تحقیقات نفت و گاز  تصریح کرد: این مرکز با زیربنای 100 متر مربع در دانشگاه خلیج فارس بوشهر ایجاد شده که به عنوان زیرساخت مرکز نوآوری و  کارآفرینی محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه دانشگاه خلیج فارس حوزه نفت و گاز و انرژی به عنوان دو حوزه راهبردی در سند توسعه دانشگاه هدف‌گذاری کرده است  گفت: در این راستا، علاوه بر تجارب ارزنده‌ای که در سالیان گذشته در زمینه مهندسی نفت کسب کرده، در سال 1395 با اخذ مجوز مرکز پژوهشی نفت و گاز، توسعه بیشتر ارتباط با صنعت نفت به ویژه در میادین محدوده استان بوشهر را در دستور کار داد که با افتتاح مرکز تحقیقات نفت و گاز عملا این حرکت شتاب جدی به خود می‌گیرد.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه خلیج فارس بوشهربا اشاره به افتتاح  مرکز کارآفرینی اجتماعی این دانشگاه بیان کرد: مرکز کارآفرینی اجتماعی دانشگاه خلیج فارس با هدف نقش آفرینی در رفع مشکلات اجتماعی ایجاد شده است .

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه