شنبه, 18 آذر 1402 - Saturday, 09 December 2023
کد خبـر : 3044
تاریخ انتشار: شنبه, ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ ۱۱:۲۰
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

تبادار: راه‌آهن بوشهر-شیراز تعیین تکلیف شد؛ حالا نوبت آزادراه است

تبادار: راه‌آهن بوشهر-شیراز تعیین تکلیف شد؛ حالا نوبت آزادراه است

آوای پارسیان: دهمین سال پاسداشت 18 اسفند روز بوشهر با تجلیل از اسماعیل تبادار به عنوان چهره ماندگار و لیلا رجبی شهروند افتخاری بوشهر به پایان رسید.

دهمین سال پاسداشت 18 اسفند روز بوشهر با تجلیل از اسماعیل تبادار به عنوان چهره ماندگار و لیلا رجبی شهروند افتخاری بوشهر به پایان رسید.

به گزارش «آوای پارسیان»؛ در این مراسم که عصر جمعه در مجتمع فرهنگی هنری برگزار شد، پس از تلاوت قرآن کریم و سرود جمهوری اسلامی ایران، رییس شورای شهر بوشهر، هدف هفته بوشهر را معرفی ظرفیت های معنوی و تاریخی آن دانست.

چهره ماندگار، قدمی برای پاسداشت خدمت

ابوذر دهدار با بیان اینکه انتخاب شهروند افتخاری و چهره ماندگار تلاشی کوچک برای پاسداشت عزیزانی است که دل در گرو خدمت دارند، افزود: مهندس تبادار چهره ماندگار این دوره منشا توسعه و تحول بوشهر بوده و خدمات دوره استانداری ایشان همیشه در اذهان مردم بوشهر باقی خواهد ماند و امروز هم مدیریت استان فارس به ایشان سپرده شده که امیدواریم همانند بوشهر با خوشنامی همراه باشد.

دهدار با اشاره به انتخاب لیلا رجبی به عنوان شهروند افتخاری این دوره خاطرنشان کرد: ایشان از بانوان شایسته و عروس بوشهری ها هستند که افتخارات بسیاری در عرصه ورزشی برای کشور به ارمغان آورده است.

وی در پایان خطاب به استاندار خواستار آن شد که زمینه بازگرداندن مراسم های روز ملی خلیج فارس به بوشهر شد که طی سال های اخیر به هرمزگان سپرده شده است.

رییس شورای شهر بوشهر همچنین خبر داد: در آستانه عید نوروز تقاطع غیرهمسطح میدان آزادی بوشهر زیربار ترافیک می رود تا یکی از دغدغه های مهم مردم مرتفع و در سال آینده شاهد پروژه های زیرساختی دیگری باشیم.

خوشنامی تبادار در استان بوشهر قابل توجه است

استاندار بوشهر نیز در این مراسم با بیان نقش و اهمیت بندر بوشهر و تاریخ پنج هزار ساله آن، اقدام شورای شهر درخصوص نامگذاری سالروز تاسیس مدرسه سعادت به نام بوشهر را قابل تقدیر دانست.

عبدالکریم گرواند ضمن تقدیر از خدمات مهندس تبادار استاندار اسبق بوشهر و استاندار فعلی استان فارس افزود: از زمانی که به عنوان معاون سیاسی استانداری وارد بوشهر شدم، از خوشنامی مهندس تبادار نزد مردم بسیار شنیدم و اینکه فردی مدیریت اجرایی داشته باشد و مردم با شنیدن نامش ذائقه شان شیرین شود، قابل توجه است.

وی همچنین با بیان اینکه لیلا رجبی عروس بوشهری هاست، افزود: ایشان از افتخارات دو و میدانی کشور ما هستند که با وصلت شان با ورزشکار بوشهری، پاره تن استان ما هستند و امیدواریم سال های آینده برای چهره ماندگار شهر نیز از میان بانوان توانمند انتخاب صورت بگیرد.

در ادامه این مراسم تندیس شهروند افتخاری با حضور رئیس و اعضای شورای اسلامی و مدیرکل امور بانوان استانداری به لیلا رجبی شهروند افتخاری بوشهر اهدا گردید.

وی در سخنانی ضمن تبریک روز زن، از اقدام شورای شهر برای انتخاب وی به عنوان شهروند افتخاری تقدیر کرد.

استانداری که رفوژ از استان همسایه وارد بوشهر کرد

در ادامه این مراسم، حجت محمدی گوینده رادیو و تلویزیون بوشهر که همانند سال های گذشته با همکاری برخی نوجوانان و شهروندان دور بوشهر را دویده اند، با همراهانش در سالن حضور یافت.

وی در سخنانی انتخاب چهره ماندگار امسال روز بوشهر را قابل تقدیر دانست و گفت: خدمات مهندس تبادار از یاد بوشهری ها نمی رود و ایشان در ابعاد عمرانی زمینه ساز پروژه های قابل توجهی بودند، نه مانند استانداری که بعد از ایشان آمدند و رفوژ بلوارهای بوشهر را از استان دیگری وارد کرده یا استانداری که اجباری کردن یک امر خاص در ادارات را جزو افتخاراتش می دانست.

به نظر می رسد اظهارات این هنرمند، کنایه ای به دوران استانداری فریدون حسنوند و نیز اجباری شدن ورود بانوان به استانداری با چادر در دوره استانداری جهانبخش بود.

اولویت چهره ماندگار با بزرگان بوشهر است، ولی به حرمت تصمیم شورا آمدم

در ادامه، پس از پخش کلیپی درباره معرفی اسماعیل تبادار، تندیس زرین نکوداشت بوشهر و چهره ماندگار به پاس خدمات ارزنده شان برای استان بوشهر توسط استاندار بوشهر، سرپرست شهرداری و اعضای شورا به وی اهدا گردید.

چهره ماندگار دهمین دوره نکوداشت هفته بوشهر در سخنانی ضمن تشکر از این دعوت و تبریک میلاد حضرت زهرا و بنبان گذار انقلاب اسلامی اظهار داشت: چهره ماندگار در استانی که پنج هزار سال سابقه تمدن دارد و سرزمین نشر اندیشه است مایه افتخار می باشد، البته در دوره های گذشته روز بوشهر نیز اعضای شورا مرا به این عنوان مطرح نمودند که نپذیرفتم و این بار هم تاکید داشتم فرهیختگان و بزرگانی در استان برای این عنوان می باشند، اما به حرمت اعضای شورا و تاکیدی که داشتند، به مراسم امروز آمدم.

جایگاه تجاری و بندری بوشهر تقویت شود

استاندار بوشهر در دولت اصلاحات با توصیف بوشهر به سرزمینی طلایی، اظهار داشت: اگر بنا داریم گذشته بوشهر را احیا کنیم نیاز است بندری در خور بوشهر با هویت تجاری ایجاد شود، چرا که بوشهر با داشتن مرز وسیع دریایی باید دارای جایگاه ویژه ای در عرصه ی تجارت و بندر باشد و در سفری که اخیرا وزیر راه و شهرسازی به استان فارس داشته و از علاقه مندی اش به گذشته بوشهر صحبت کردند، از ایشان خواستم که برای بازگرداندن رونق گذشته بوشهر نیاز است که درخصوص بندر نسل سه در بوشهر قدم های جدی تری از سوی این وزارتخانه برداشته شود.

وی با بیان اینکه از استاندار طلب می کنم که با نفت تعامل داشته باشند تا فرصت های توسعه برای بوشهر شکل بگیرد، اظهار داشت: در دوره ای که برخی مدیران کشوری نشستن با مدیران بوشهری برایشان خوشایند نبود، با تعاملی که با وزارت نفت داشتیم، زمینه آغاز دانشکده مهندسی، نفت، معماری، اقداماتی در حوزه نوسازی مدارس، برخی پروژه های بیمارستانی و حوزه راه شکل گرفت و می توان با همکاری آقای زنگنه این رویه را مجددا احیا کرد.

راه آهن بوشهر تعیین تکلیف شد، آزادراه هم باید فعال شود

استاندار فارس در ادامه سخنانش با بیان اینکه اشتراکات استان فارس و بوشهر فراوان است و رویکرد تعاملی بین دو استاندار وجود دارد اظهار داشت: با پیگیری های هر دو استان خوشبختانه قرارداد راه آهن شیراز- بوشهر با فاینانس چینی بسته شد و امیدواریم دو خوان دیگر یعنی سازمان مدیریت و وزارت اقتصاد هم با همین تعامل طی شده و سال آینده شاهد جهش در زمینه راه آهن دو استان باشیم.

وی یادآور شد: راه آهن شیراز اگر به کانون های بار که یکی از آنها بوشهر است متصل نشود، موفق نیست و با همکاری استاندار بوشهر که در این زمینه اهتمام دارند، دو استان زمینه های مشترک برای پیگیری دارند که موضوع بعدی آزادراه می باشد. سال آینده اولین آزادراه جنوب بین اصفهان و شیراز به بهره برداری می رسد و انتظار است با تعاملی که با استاندار بوشهر داریم، آزادراه شیراز- بوشهر هم برای بهره مندی دو استان فعال شود.

اسماعیل تبادار در پایان از لطف و محبت همشهریان خود بعد از دوران استانداری اش در بوشهر تشکر و قدردانی نمود و با سرایش شعری با زبان محلی که به گفته خودش سال های گذشته سروده، ابراز امیدواری کرد: بوشهر به جایگاهی که حق آن است دست یابد. من هم هرجا باشم دلم با زادگاهم می باشد و از هر فرصتی برای خدمت به آن بهره می برم.

در حاشیه این مراسم از کتاب چهره های ماندگار و شهروندان افتخاری 10 دوره نکوداشت روز بوشهر تالیف دکتر عبدالکریم مشایخی رونمایی شد.

این مراسم که اجرای آن برعهده شاهین بهرام نژاد بود، ساعت 16 تا 18:30 برگزار شد.

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه