یکشنبه, 12 آذر 1402 - Sunday, 03 December 2023
کد خبـر : 3093
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ۱۰:۴۹
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

برخورد با شوتی‌ها بازدارنده نیست/ برداشت حساب، مهمترین جرم سایبری استان

برخورد با شوتی‌ها بازدارنده نیست/ برداشت حساب، مهمترین جرم سایبری استان

به  گزارش آوای پارسیان: فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: در آستانه آیین چهارشنبه آخر سال تاکنون دو میلیون عدد مواد آتش زا کشف شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 70 درصد رشد داشته است.

 فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: در آستانه آیین چهارشنبه آخر سال تاکنون دو میلیون عدد مواد آتش زا کشف شده است.

سردار خلیل واعظی در نشستی خبری با اشاره به افزایش 70درصدی کشف این مواد نسبت به مدت مشابه پارسال، افزود: نگهداری و استفاده از مواد آتش زا جرم است و پیگرد قانونی دارد.

وی همچنین تاکید کرد: پلیس با اصل شادی و نشاط مردم مخالف نیست اما با کسانی که برخلاف مقررات عمل کنند و امنیت مردم را خدشه دار سازند، برخورد خواهد کرد.

فرمانده انتظامی استان بیان کرد: همان طور که سال‌های گذشته مشکل خاصی در مراسم چهارشنبه آخر سال نداشتیم امسال هم با همکاری مردم مشکل نخواهیم داشت.

وی با بیان اینکه درباره جشن های چهارشنبه سوری تاکید ما بر محله محوری است، اظهار داشت: نقطه ای برای نجمع مردم وجود ندارد و شهروندان در محل زندگی و محله خود حضور داشته باشند.

به گفته وی، طی دو هفته گذشته 9 نفر در شهرهای بوشهر و برازجان بر اثر انفجار مواد محترقه دست ساز مجروح شده اند و از خانواده ها درخواست می شود بر رفتار فرزندان شان خصوصا در چهارشنبه آخر سال نظارت داشته باشند.

تدابیر ویژه برای نوروز

واعظی با اشاره به اقدامات پلیس برای نوروز ادامه داد: به غیر از اماکنی که در سطح استان بوشهر داریم، ۹۰ مقر جدید در استان ایجاد خواهد شد تا شاهد افزایش امنیت در زمینه‌های مختلف باشیم.

فرمانده انتظامی از رانندگان خواست با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی سفری ایمن را رقم بزنند و افزود: بیشترین دلیل تصادفات، توجه نکردن به جلو و 22 درصد تخطی از سرعت مجاز است.

وی با بیان اینکه پارس جنوبی و نیروگاه هسته‌ای تنها دارای استان بوشهر نیست، اضافه کرد: بوشهر را باید به عنوان استان دارای انسان‌های بسیار ارزشمند و فرهیخته و مردم خوب و مردم مهمان‌نوزش به دنیا معرفی کنیم.

کاهش سرقت‌ها

وی از کاهش پنج درصدی سرقت‌های مهم در استان طی سال جاری خبر داد و افزود: در زمینه سرقت‌های خرد نیز کاهش پنج درصدی، کیف‌قاپی ۱۵ درصد کاهش و در زمینه سرقت موتورسیکلت‌ها ۱۱ درصد کاهش را شاهد هستیم.

وی از کاهش سه درصدی سرقت ماشین و کاهش ۷۵ درصدی سرقت طلافروشی در استان بوشهر طی سال جاری خبر داد و افزود: فقط در زمینه سرقت منازل شاهد افزایش ۱۲ درصدی هستیم.

وی با اشاره به اینکه جرایم در استان بوشهر ۱۲ درصد کاهش داشته‌ایم اضافه کرد: در زمینه قتل نیز شاهد کاهش ۲۶ درصدی در سال جاری نسبت به سال قبل هستیم.

مهمترین جرایم سایبری استان

فرمانده انتظامی استان با اشاره به افزایش 25 درصدی جرایم سایبری نسبت به سال قبل ادامه داد: 96 درصد از جرایم سایبری کشف شده است.

به گفته وی، بیشترین جرایم سایبری شامل برداشت اینترنتی غیرمجاز از حساب‌های بانکی با نزدیک به ۲۶ درصد بوده است. کلاهبرداری رایانه‌ای با ۱۸ درصد و هتک حیثیت و نشر اکاذیب با ۱۵ درصد از دیگر جرایم بوده است.

برخورد با شوتی ها بازدارنده نیست

وی در پاسخ به سوالی درباره فعالیت خطرناک خودروهای شوتی که با سرعت بالا جاده های استان را حادثه خیز کرده اند، گفت: واقعیت این است که با قوانین موجود برخورد پلیس با این خودروها بازدارنده نیست، طوری که امسال بالای 7500 خودرو شوتی در استان توقیف شده، اما پس از یک هفته آزاد شده و به دلیل گردش مالی بالایی که در این شغل وجود دارد، دوباره فعالیت شان را از سر می گیرند.

سردار واعظی افزود: باید مشکل ته لنجی به صورت اساسی حل و برای کالاهای مربوطه پته صادر تا به راحتی در استان تردد و به گریز خودروهای حامل این کالاها از پلیس نیاز نباشد.

 

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه