دوشنبه, 13 آذر 1402 - Monday, 04 December 2023
کد خبـر : 3101
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ۱۸:۵۴
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

اختلال در سامانه کارت ملی هوشمند و سردرگمی مردم در دفاتر پیشخوان

اختلال در سامانه کارت ملی هوشمند و سردرگمی مردم در دفاتر پیشخوان

آوای پارسیان: با وجود تمدید مهلت ثبت نام کارت ملی هوشمند تا خرداد ماه سال آینده، طی روزهای اخیر سامانه ثبت نام این کارت هم دچار اختلال شده و این موضوع سردرگمی و گلایه های مردمی را در پی داشته است.

با وجود تمدید مهلت ثبت نام کارت ملی هوشمند تا خرداد ماه سال آینده، طی روزهای اخیر سامانه ثبت نام این کارت هم دچار اختلال شده و این موضوع سردرگمی و گلایه های مردمی را در پی داشته است.

به گزارش «آوای پارسیان»؛ شماری از شهروندان در تماس با خبرنگار ما یا ارسال پیام هایی از سرگردانی برای ثبت نام در این سامانه خبر داده و می گویند: پس از هفته ها انتظار، وقتی به دفاتر پیشحوان برای انجام این کار مراجعه می کنند، سامانه اختلال دارد.

کللی یکی از شهروندان بوشهری می گوید: بعد از گذشت یکماه و واریز پول، امروز نوبت حضورم در دفتر پیشخوان برای تعویض کارت ملی بود، اما در کمال تعجب اظهار داشتند نام شما در سیستم بالا نمی آید و اشکال از تهران است. بیش از ۲۰ نفر آنجا بودند، فقط اسم ۳ نفر در سیستم بالا آمد و به بقیه گفته شد اردیبهشت سال آینده بیایید. ظاهرا هدف فقط پول گرفتن و کسب درآمد است و خدمات رسانی به مردم در حد یک شعار می باشد.

خانم علوی ساکن برازجان هم در تماس با «خلیج فارس» می گوید: زمان ثبت نام کارت ملی هوشمند تمدید شده اما نمی توانیم در سایت ثبت نام کنیم. برای ثبت نام در سامانه کارت ملی هوشمند هرچه تلاش می کنم جواب سامانه این است که تا آخر سال آینده هیچ دفتری برای معرفی و ثبت نام وجود ندارد. مگر چنین چیزی ممکن است؟

افزایش ازدحام، دلیل اختلال در سامانه کارت ملی هوشمند

در همین خصوص مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر با عذرخواهی از مردم می گوید: سامانه پیش ثبت‌نام کارت ملی هوشمند به لحاظ ترافیک بالا در سطح کشور، دیروز و امروز با مشکلاتی در نمایش اسامی ثبت‌نام شده‌ها مواجه شده که توسط کارشناسان ذیربط در دست بررسی است.

کیامرث صالحی بدون اعلام زمان رفع مشکل، افزود: به محض رفع مشکل مراحل تکمیل ثبت‌نام همه کسانی که قبلا پیش ثبت‌نام کرده‌اند انجام خواهد شد.

وی افزایش مراجعه و ازدحام در سایت کارت ملی هوشمند را دلیل اختلال آن دانست و ادامه داد: این میزان مراجعه از توان پاسخ گویی سامانه خارج بود، بنابراین سامانه ثبت نام تغییر یافت، اما در سامانه جدید نیز ایرادهایی اعم از کسر پول و ثبت نام نکردن، یا ثبت نکردن اطلاعات و اعلام زمان مراجعه برای تکمیل ثبت نام وجود دارد.

45 درصد بوشهری ها برای کارت ملی هوشمند اقدام نکرده اند

مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر گفت: حدود ۴۵ درصد جمعیت استان بوشهر معادل ۴۵۰ هزار نفر هنوز برای دریافت کارت ملی هوشمند اقدام نکرده‌اند.

کیامرث صالحی‌نیا با اشاره به شروع این طرح از سال 91 ادامه داد: 360 هزار نفر  از جمعیت استان بوشهر برای دریافت کارت ملی هوشمند نام‌نویسی و 230 هزار نفر کارت خود را دریافت کرده‌اند.

مدیر کل ثبت احوال استان بوشهر با بیان اینکه زمان ثبت نام تا صدور کارت ملی هوشمند 20 روز تا یک ماه زمان در بردارد گفت: مردم می‌توانند با مراجعه به ادارات ثبت احوال، دفاتر پست و پیشخوان دولت برای دریافت کارت ملی هوشمند خود اقدام کنند.

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه