شنبه, 11 آذر 1402 - Saturday, 02 December 2023
کد خبـر : 3223
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۰۵ فروردين ۱۳۹۷ ۲۰:۰۰
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

این زن عراقی ۵۸ سرباز را از دست داعشی ها نجات داد+تصاویر

به گزارش آوای پارسیان:جایزه بین المللی «بانوی شجاع» سال ۲۰۱۸ به یک زن عراقی که ۵۸ سرباز را از دست داعش نجات داده بود، اعطا شد.

این زن عراقی  ۵۸ سرباز را از دست داعشی ها نجات داد+تصاویر

ملانیا ترامپ، همسر رئیس جمهور آمریکا، جایزه بین المللی «زن شجاع» سال 2018 را به «عالیه خلف صالح»، زن دلیر عراقی اعطا کردعالیه که همسر، برادر زاده و یکی از پسرانش را در جنگ علیه گروه تروریستی داعش ISIS از دست داده است، مدال «بانوی شجاع» سال را برای نجات 58 سرباز جوان عراقی از دست ستیزه جویان داعش، دریافت کرد. هنگامی که گروهی از دانشجویان نظامی از دست تروریست Terrorist های داعش به نزدیکی محل اقامت او در تکریت پناه آورده بودند، او جان خود را برای نجاتشان به خطر انداخت.این زن 62 ساله که به «ام قصی» معروف است در توضیح ماجرای نجات دانشجویان جوان افسری به خبرگزاری فرانسه گفت: زمانی که تروریست های داعش به پایگاه هوایی اسپایکر در نزدیکی تکریت حمله کردند، گروهی از دانشجویان افسری مجبور به عقب نشینی شدند.وی ادامه داد: آنها کُرد، عراقی، مسلمان، ایزدی و مسیحی بودند و من به خانه ام دعوتشان کرد. به برخی از آنها لباس زنانه دادم، عده ای را در مزرعه پنهان کردم و بقیه با حفر چاله در مناطق امن جنگل که من نشان دادم، خودشان را پنهان کردند. تروریست ها در پی سربازان جوان بودند ولی من برای آنها کارت دانشجویی با نام های محلی تهیه و به آنها آموزه های عجیب تروریست ها را یادآوری کرد.

او ادامه داد: پس از 5 ماه اقامت در خانه ام، آنها را با کامیون و به همراه عده ای از بستگان زن به کرکوک عراق فراری دادم.

عالیه خاطر نشان کرد زنان در ابتدای سلطه داعش هدف نبودند و این جوانان عراقی بودند که برای خدمت به داعش یا باید به اسارت می رفتند یا کشته می شدند.

او در پایان گفت: پس از نجات آنها به همراه پسرانم و همسر و فرزندانشان که 25 نفر بودیم، شبانه و با پای پیاده از تکریت فرار Escape کردیم.

طی مراسمی که روز جمعه در وزرات امور خارجه آمریکا در واشنگتن برگزار شد عالیه از میان 9 زن دیگر، جایزه بین الملی «بانوی شجاع» سال 2018 را از ملانیا ترامپ Trump دریافت کرد.

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه