پنج شنبه, 16 تیر 1401 - Thursday, 07 July 2022
کد خبـر : 329
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۵۵
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

صدور ۱۰۹۳صفحه قرار نهایی برای پرونده/ ۲۷۶ نفر از متهمان شناسایی شدند

بازپرس پرونده مضاربه صوری بوشهر گفت: قسمت مهمی از پرونده با صدور قرار نهایی در ۱۰۹۳ برگ قرار جهت صدور کیفرخواست به دادستان بوشهر تقدیم شد.

؛ این مقام قضایی با اشاره به اوراق پرونده به انضمام ۴۴ هزار چک و حواله کشف شده از سیستم بانکی اضافه کرد: مجموعا ۱۲۳ هزار و ۹۷۹ برگ در ۲۳۶ جلد پرونده وجود دارد.

قاضی محسن مقدس در گفتگو با میزان افزود: دراین پرونده ۲۷۶ نفر از متهمان شناسایی شده اند که برای ۷۰ نفر از متهمان این پرونده با توجه به اینکه کل وجوه تحویل شده را عودت و به حساب مالباختگان برگردانده اند، قرار منع تعقیب صادر شده است.

وی با بیان اینکه در مورد متهم اصلی هم قرار مجرمیت صادر شده است اضافه کرد: در ارتباط با ۲۰۵ نفر دیگر از متهمان با توجه به اینکه قسمت‌هایی از وجوه و سود‌های تحصیل کرده را بازگردانده وعودت داده اند، نیاز به کار کارشناسی و حسابرسی دقیق است تا مبالغ دقیق سود‌های برده شده از آنان اخذ شود پرونده این متهمان همچنان درجریان است.
این مقام قضایی تصریح کرد: نکته بسیار مهم اینکه درادامه رسیدگی می‌بایست تعداد بیشتری از متهمان براساس چک‌های وصول شده شناسایی و تحت تعقیب قرار گیرند.صدور ۱۰۹۳صفحه قرار نهایی برای پرونده/ ۲۷۶ نفر از متهمان شناسایی شدند

قاضی مقدس همچنین گفت: در خصوص تعداد ۱۰۸ نفر از شکات با توجه به اینکه در تحقیقات موشکافانه و دقیق بازپرسی احراز شده است که آنان عمدتا وجوهی از متهم طلب ندارند و شکایتشان فاقد مدارک کافی بوده است قرار منع تعقیب صادر شده است؛ این اشخاص سابقا وجوه خود را از متهم اخذ کرده و این موضوع در تحقیقات صورت گرفته توسط اینجانب مشخص گردیده بود و برای برخی از آنان با توجه به اینکه وجوه مازاد از اصل پول خود را دریافت کرده بودند به عنوان متهم، پرونده تشکیل شده و تحت تعقیب قضایی قرار گرفته اند.

قاضی مقدس اظهارامیدواری کرد پس از ارسال پرونده به دادگاه هرچه سریعتر نسبت به موضوع فروش املاک رسیدگی و دادگستری استان بوشهر بتواند با فروش این املاک مجددا وجوهی را به مالباختگان تحویل نماید. همچنین ۴ خودرو از متهم وجود دارد که با فروش این اموال و املاک به همراه وجوه موجود به حساب مالباختگان توسط دادگستری بوشهر تعیین تکلیف شده و به آنان پرداخت شود.

وی گفت: امیدواریم دادگستری استان بوشهر نتیجه زحمات شبانه روزی  بازپرسی را به مردم نجیب استان بوشهر و مالباختگان این پرونده هرچه سریعتر اعلام و اقدام کنند و بتوانند هرچه سریعتر با فروش اموال متهم گره‌ای از کار مالباختگان بردارند.

این مقام قضایی در پایان اظهارکرد: دراین پرونده با تحقیقات موشکافانه استخراج ۴۴ هزار چک وحواله و تحقیق از شکات و متهمان و انجام صد‌ها مواجه حضوری بین شکات و متهم و واسطه‌ها و شکات به لطف خداوند متعال و دعای مردم مطلوب‌ترین نتیجه را تا امروز برای مردم در سنگین‌ترین و بی سابقه‌ترین پرونده استان کم نظرترین در کشور به ارمغان آورده و امیدواریم مراجع بعدی نیز با تلاش و همت و دلسوزی حقوق مردم و مالباختگان را استیفا کنند. ماه عسل تلاش خود را تقدیم به مردم شریف و مسئولان دلسوز قوه قضائیه و شهدا گرانقدر می‌کنم.

منبع خلیج فارس

نظر شما؟  
+ 2
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه