پنج شنبه, 10 آذر 1401 - Thursday, 01 December 2022
کد خبـر : 3302
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۱۴ فروردين ۱۳۹۷ ۱۹:۲۳
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

اسکان 166 هزار مسافر نوروزی در مدارس استان/ گناوه صدرنشین شد

اسکان 166 هزار مسافر نوروزی در مدارس استان/ گناوه صدرنشین شد

آوای پارسیان: مدیرکل آموزش و پرورش بوشهر افزود: با تکمیل کلاس ها روبرو شده و به‌ناچار محوطه‌های مدارس برای اسکان در اختیار مسافران قرار گرفت.

 مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: ۹۲ درصد اسکان در مدارس استان بوشهر مربوط به خانواده فرهنگیان است.

به گزارش «آوای پارسیان»؛ ناصر کرمی اظهار داشت: به منظور اسکان مسافران نوروزی در مدارس، دو هزار و ۸۹۳ کلاس درس در ۳۸۵ آموزشگاه برای اسکان گردشگران در استان بوشهر تجهیز شد.

وی خاطرنشان کرد: از ۲۸ اسفند ماه تا دوازدهم فروردین، ۱۶۶ هزار و ۶۳۳ گردشگر فرهنگی و غیرفرهنگی در قالب ۴۶ هزار و ۲۸۷ خانوار در مدارس استان اسکان داده شدند که 90 درصد آنها فرهنگی بوده اند.

کرمی ادامه داد: آموزش و پرورش استان در روز ششم فروردین با میزبانی از ۴۵ هزار و ۳۵۸ نفر در قالب ۱۸ هزار و ۱۴۳ خانوار بیشترین میزبانی در دیگر روزهای نوروز تاکنون داشته است.

وی بیان کرد: شهرستان گناوه با میزبانی از ۵۰ هزار و ۶۲۷ نفر بیشترین مسافر را در ستادهای اسکان خود داشته است و شهرستان بوشهر نیز با آمار ۴۶ هزار و ۱۲ نفر  نزدیکترین تعقیب کننده آن است.

این مقام مسئول افزود: شهرستان دیلم با ۲۲ هزار و ۷۹۷ نفر، شهرستان کنگان با ۱۱ هزار و ۲۰۷ نفر، شهرستان عسلویه با هشت هزار و ۵۳ نفر و منطقه دلوار با هفت هزار و ۳۴۶ نفر در مرتبه های بعدی از نظر تعداد گردشگر در ستادهای اسکان فرهنگیان استان هستند.

وی با اشاره به بازرسی و نظارت بر شهرستان‌ها و گفت‌وگو با مسافران خاطرنشان کرد: براساس ارزیابی‌های صورت گرفته و برابر شاخص‌های تعیین شده، خوشبختانه شاهد رضایتمندی اغلب مسافرین نوروزی بودیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره آمار ستاد اسکان فرهنگیان استان خاطرنشان کرد: بیشترین حضور گردشگران در شش منطقه ساحلی ثبت شده و آموزش و پرورش استان با وجود در نظر گرفتن کلاس های لازم در مناطق ساحلی با تکمیل کلاس ها روبرو بود و به‌ناچار محوطه‌های مدارس برای اسکان در اختیار مسافران قرار داده شد.

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه